Ja bērnībā bijām pieraduši pie vecmāmiņas mājas esošā milzīgā Ziemassvētku kaktusa ar violetīgi madžentīgiem ziediņiem, tagad nokrāsas atradīsiet savai gaumei vispiemērotākās – radīti vairāk kā 100 hibrīdi.

Reizēm dzirdamas sūdzības, ka ziemassvētku kaktuss nezied, vai arī zied nelaikā. Šeit jāpadomā, vai ņemam vērā šlumburgeras augšanas periodus – ja vēlies ziedus uzplaukstam laikā, atceries, ka nobriešana notiek vasaras otrajā pusē, kad gādājiet pēc iespējas vairāk gaismas, bet ar laistīšanu nepārcentieties. Ziedpumpuriem vajadzētu aprādīties septembra beigās, kad līdz piecām nedēļām varat augu palutināt arī ar mākslīgo apgaismojumu. Kad parādījušies ziedpumpuri, ziemassvētku kaktusam vairs nepatiks rasināšana. Pēc ziedēšanas pāris mēnešus ļauj kaktusam atpūsties, bet arī šajā laikā nevajadzētu ļaut sakņu sistēmai iekalst.

Ja jūsu ziemassvētku kaktuss nezied, tas var būt pārlaistīts, iekaltēts, turēts nepareizā temperatūrā vai pārvietots pēc ziedpumpuru ieriešanās. Iespējams, tam trūkst kālijs un fosfors.

Pumpuru nobriešanas periodā dienā līdz 250C, naktī ap 14oC. Pēc noziedēšanas, kad sākas miera periods  – 14oC. Ziemassvētku kaktuss dabā aug pamežā,  ienesot tomājās, pameklējiet gaišāko, bet ne saulaināko vietu (izņemot ziemā).

Nepārlaistīt, augam noteikti nepatiks lieks ūdens traukā. Bagātīgākā laistīšana kā arī mēslošana augam nepieciešama ziedēšanas periodā un vasarā, kad to būtu ieteicams iznest kādā ēnainā vietā dārzā, kur tas būtu pasargāts arī no tieša lietus. Mēslojumam var izvēlēties gan kaktusiem peredzēto, gan komplekso mēslojumu samazinātākā koncentrācijā. Var izvēlēties mēslojumu, kas rosina ziedēšanu.

Ielāgo! Pavairo apsakņojot lapu posmiņus.