parstadisana11

Telpaugu garajā audzēšanas un kopšanas ķēdē viens no svarīgākajiem posmiem ir pārstādīšana, kura, lai arī nozīmīga, nespēj pastāvēt atsevišķi bez augu mēslošanas, laistīšanas un piemērotas vietas izvēles.

 

Ko pārstādīt, ko ne

Jebkurš telpās audzētais augs ir jāpārstāda, bet, kad tas jādara un cik bieži, ir atkarīgs no auga individualitātes. Milzīgo trompetziedu īpašnieces — eņģeļtaures (Datura) gada laikā pārstāda vismaz divas reizes, sīpolpuķes — hipeastrus (Hippeastrum) un amariļļus (Amaryllis) — noteikti reizi gadā, citrusus (Citrus) un dažādas orhidejas — cik vien reti iespējams superjutīgo sakņu dēļ. Lielizmēra augus, piemēram, palmas, jukas (Jucca), monsteras (Monstera) u. c. pārstāda tad, kad jānomaina vecais pods (saplīsis, nedekoratīvs, iepriekšējais apnicis), bet, ja tas nav nepieciešams, tad katru gadu atjauno augsnes virskārtu, veco aizstājot ar jaunu un svaigu.

Ne visi telpaugi ir tūlīt jāpārstāda, ja pa poda ūdens notekas caurumu apakšā ir izspraukušās saknes vai arī tās nedaudz kāpj pāri poda malām. Ir tādi īpatņi, piemēram, klīvijas (Clivia) un sensevjēras jeb līdakastes (Sansevieria), kurām ne tikai bagātīgi, bet pārbagātīgi jāpiesakņo podi ar augsni, lai krāšņi ziedētu.

Visiem ziedošiem telpaugiem ir jābūt iestādītiem samērīgos podos, ne pārāk lielos un ne pārāk mazos. Tomēr, ja jāizvēlas starp lielu un mazu, tad labāk izvēlēties mazāko — tas palīdzēs augam ziedēt, bet, iestādīts lielā podā, augs vispirms centīsies piesakņot jauno, brīvo augsni un par ziedēšanu nedomās.

DALĪTIES
Iepriekšējais rakstsKrūmi un koki dzīvžogam
Nākamais rakstsNepaspēji iesēt redīsus, vari to izdarīt šodien!
Interese par dārzu un dārza darbiem Robertam bija jau no bērnības. Tieši tādēļ mācījies Bulduru Dārzkopības vidusskolā. Šobrīd strādā sabiedriskajā ēdināšanā, bet par dārzu neko nav aizmiris. Viņš arī zināšanas pielieto praksē. Viens no Musudarzs.lv idejas autoriem.