Līdakaste (Sansevieria).
Ja citi augi aiziet bojā, audzējiet sansevjēras. Šie stingrie augi ir pelnījuši savu slavu kā gandrīz neiznīcināmi. Tie augs spilgtā saulē vai ēnā, pacieš sausu gaisu, caurvēju un bezūdens periodus, kā arī reti pārstādāmi. Taču tos viegli nogalina regulāra pārlaistīšana ziemā un ilgstoša turēšana ļoti zemā temperatūrā, kas tuva nullei.

Vispazīstamākā ir trifasciata laurentii. Tās stāvās, sulīgās, šķērssvītrotās zobenveida lapas ar zeltainu apmali var redzēt bieži. Druknais lapojums ir lielisks fons augiem ar plūksnainām lapām vai sīkiem ziediem. Šī forma ir gandrīz obligāta podu grupas sastāvdaļa. Augs jāaudzē māla podā, un, pareizi kopjot, labos apstākļos parādīsies sīki, smaržīgi ziedi. Zema auguma šķirnes ir daudz nepopulārākas, bet ir noderīgas palodzēm.

Sansevjēra ir no Dracēnu dzimtas. Dekoratīvs sukulents, ko var audzēt telpā, siltumnīcā vai oranžērijā. Izcelsme meklējama Āfrikas rietumdaļā.

Izturīgs sukulents ar sulīgām saknēm ādainām, vertikāli augošām, lancetiskām lapām, kam ir pelēkzaļas šķērssvītras un dzeltenas malas. Zaļganie, smaržīgie ziedi ir sakārtoti skrajās ziedkopās. Nepieciešama izkliedēta gaisma, bet pacieš arī sauli. Saulē augam var dzeltēt lapas. Nepieciešamā temperatūra siltā vai vēsā telpā, ziemā – vēsākā. Minimālā gaisa temperatūra, kuru pacieš augs, ir 5 grādi pēc celsija.

Augsni mitrina no apakša, podu uz 10 minūtēm ievietojot ūdenī. Augšanas periodā augsni mitrina, kad augsne ir izžuvusi. Pārējā laikā augsni uztur gandrīz sausu. Augs var izturēt sausumu vairākas nedēļas, bet, saņemot ūdeni par daudz, sāk pūt un aiziet bojā. Augšanas periodā augu reizi mēnesī mēslo ar mēslojumu, kas satur nedaudz slāpekļa.

Ja augu tur ēnā, lapas kļūst bālākas. Ziemā augu novieto telpā, kur gaisa temperatūra ir 10-15 grādi pēc celsija. Pārstāda katru otro vai trešo gadu pavasarī.

Pūkainās un mīkstās bruņutis, tīklērces šie būs galvenie kaitēkļi šim augam.