pixabay.com

Labklājība mājās nevar būt par daudz, tāpēc jāizvēlas istabas augs kurš neprasa daudz tava laika, rūpju un raižu un šāds ir tieši šis augskrasula jeb kā mēs tautā viņu dēvējam – naudas koks. Protams arī šim augam ir mazi niķi, un lai uzzinātu par to vairāk musudarzs.lv iesaka izlasīt šo rakstu.

Krasulas – populārākā no tām ir naudas koks, jeb biezlape.  Naudas koks ir kokveida krasula ar izteiktu posmainu stumbru, bet vairākām krasulu sugām lapas aug uz  īsa, smalka vai pat ložņājoša stumbriņa. Kultivētās krusulas pārsvarā nāk no Āfrikas. Savvaļā krasulas var sasniegt 2 metru augstumu, bet telpās var izaugt līdz 90 cm. Piemērotākā augsne sukulentu / kaktusu zeme ar labu drenāžu. Vislabāk jūtas gaišā, saulainā vietā. Augšanas periodā laistīt līdzko izžuvusi augsnes virskārta. Nesmidzināt. Mitrums uz lapām var izsaukt sēnīšu slimības.

Vasarā, kas ir šī auga miera periods, laistīt ļoti nedaudz. Lieks mitrums un mēslojums šajā laikā traucēs augam uzziedēt. Augšanas periodā augs jāsalaista kārtīgi un tad jāļauj pilnībā izžūt. Neatstājiet podu mirkstam ūdenī. Vasarā nemēslot. Pavairo apsakņojot lapas vai galotņu spraudeņus. Apklāt spraudeņus ar plēvi vai stiklu nav nepieciešams. Reizi vairākos gados nepieciešams pārstādīt. Lai augs neizstīdzētu, to veido galotņojot. Lielākā daļa augu CO2 uzņem dienā fotosintēzes procesā. Krasulām tas notiek savādāk, –  ogļskābā gāze tiek uzņemta naktī, veidojot skābes. Dienā CO2 atkal tiek atbrīvots un patērēts fotosintēzes procesiem. Sausā laikā krasula poras tur aizvērtas un pārtiek no jau uzņemtā CO2.

Ielāgo! Galvenās krasulu audzēšanas problēmas ir pārlaistīšana un turēšana pārāk tumšā vietā. Naudas koks šādos apstākļos neziedēs.