Bromēlijas ir epifīti, kas mīt uz vecu koku mizas un dabā barojas no tur esošām trūdvielām.

Lielāko daļu šo dzimtas augu raksturo citu lapu rozetes ar kronīti, kur uzkrājas ūdens un visdažādākie un dīvainākie ziedi. Dzimtai nosaukums dots par godu zviedru medicīnas doktoram un botāniķim Olafam Bromēliusam.

Lai bromēlijas pie jums labi justos, nepieciešams ievērot dažus nosacījumus, bet kopumā bromēlijas lielas rūpes nesagādā, pie tam veikalos un telpaugu bāzēs atrodams plašs bromēliju dzimtas telpaugu klāsts.

Bromēlijām kā jau tropu augiem patīk siltums un gaisa mitrums. Novietojiet tos gaišā vietā, bet ne tiešos saules staros. Lielāko daļu bromēliju laista, ūdeni ielejot lapu rozetē, nevis uz zemes, un rūpējieties, lai tas nesastāvas. Izņēmums ir augsnē augošās bromēlijas, piemēram, anannas. Arī augsni uzturiet viegli mitru. Mēslojums parasti nav nepieciešams. Karstākā laikā šie telpaugi būs pateicīgi par paaugstinātu gaisa mitrumu, ko var panākt gan augus rasinot, gan novietojot tam līdzās trauku ar ūdeni.

Arī pavairošana lielas problēmas parasti nesagādā, jo bromēlijas ir aktīvas jauno dzinumu ražotājas.

Īpatnējs ir veida kā atsevišķas bromēlijas uzziedināt. Konkrētu bromēliju vēlmes meklējiet pie katra auga atsevišķa apraksta.