Alveja, ir sukulents un pieder zāles koku  dzimtai, ko kā telpaugu un ārstniecībā noderīgu zālīti pazinušas jau mūsu vecmāmiņas. Ja vecmāmiņas istabā augošo alveju varbūt uzskatīsim par vecmodīgu, tad vairāk painteresējoties var atrast daudz interesantu formu. Par alvejas ārstnieciskajām īpašībām atradīsiet en-tajās tīmekļa vietnēs mūsu pašu dzimtajā valodā, mums interesē, kā šis telpaugs būtu kopjams.

Šī sukulenta pīķveidīgās, gaļīgās lapas, kas pārsvarā sakārtotas rozetēs var izaugt līdz metra garumam, bet citām sugām ir pavisam īsas. Daudzām gar lapu malām ir asumi.

Augsne vislabāk piemērota labi drenējoša kaktusiem un sukulentiem piemērota zeme.

Mīl saulainu un siltu telpu, kas nebūt nenozīmē auga novietošanu pie radiatoriem, kā rezultātā var ciest tā sakņu sistēma.

Vasarā laista pamatīgi, lai samirkusi būtu pilnīgi visa zeme, bet starp laistīšanas reizēm tai jāļauj apžūt. Ziemā laistīšanu samazina.

Alvejai piemēroti sukulentu mēslošanas līdzekļi, var izlīdzēties arī ar mēslojumu ziedošiem telpaugiem. Mēslot var reizi mēnesī.

Pārstādot, vislabāk izvēlieties māla podu, ar caurumu apakšā, kas ir nedaudz lielāks kā alvejas sakņu kamols. Neiestādiet augu pārāk dziļi, kas var izsaukt apakšējo lapu nopūšanu. Pēc pārstādīšanas augs labi jāsalej un tad jāļauj augsnei gandrīz pilnībā izžūt. Vairojas ar jaunajiem dzinumiem.

Ielāgo!

  • Šis telpaugs ne tikai tiek pielietots kosmētikā un medicīnā, bet darbojas arī kā gaisa attīrītājs noārdot formaldehīdus un benzolu.
  • Atsevišķas alvejas ir indīgas!
  • Šis augs var būt interesants kaķiem, pakošļāt.