Begonijas mūsdienās viennozīmīgi var pieskaitīt par populārākajiem augiem, ko krāšņu ziedu dēļ audzē dārzos, podos, iekārtajos grozos lodžijās un terasēs.

Ar savu dažādību – izveidoto vairāk kā 1000 hibrīdu, tās lieliski grezno ikvienu vasaras dārzu. Tomēr daļu no begonijām veiksmīgi varam audzēt telpās un priecāties ne tikai par ziedu, bet arī lapu nebeidzamo greznumu (karaliskās begonijas). Šeit pamatā pieskarsimies telpās audzējamo begoniju kopšanai.

Gaiša vieta, bet ne spilgts, tiešs saules apgaismojums begonijai būs pa prātam. Liela daļa begoniju augs pie dažādu debespušu logiem. Gaišāka un saulaināka vieta būs piemērotāka begonijām ar sarkanām lapām. Ziemā entuziasti var paeksperimentēt ar mākslīgo apgaismojumu. Begonijām nepatīk temperatūras svārstības, vēlams to turēt siltā vietā, kur gaisa temperatūra nenokrīt zem 13 º C. Karstā, sausā laikā, begonijām ar dekoratīvām lapām noteikti patiks gaisa mitrināšana.

Kad salnas beigušās, gandrīz ikvienu begoniju arat iznest ārā – ziedošajām begonijām patiks agra rīta un vakara saule. Begonijas, kuru apakšzemes sistēmu veido bumbuļi, nederēs audzēšanai telpās. Augšanas sezonas beigās, tās arī nomet virszemes daļu.

Augu laista, kad zeme ir viegli apžuvusi ar istabas temperatūras (ja iespējams lietus) ūdeni. Nepārlaistīt, neļaut ūdenim uzkrāties traukā, tajā pašā laikā neļaujiet arī augsnei izžūt. Var laistīt no apakšas, bet šādā gadījumā nevajadzētu begonijas podu pēc pāris stundām no ūdens izņemt. Neliet ūdeni auga viducī.

Dārza augsnes vietā labāk lietot speciālos kūdras, perlīta un vermikulīta maisījumus, kas palielina maisījuma aerāciju, palīdz saglabāt augsnes mitrumu un barības vielas.

Begonijas var mēslot ar telpaugiem paredzētu šķidro mēslojumu vai reizi mēnesī (labāk vairāk atšķaidīts nekā pārāk koncentrēts), gan katru laistīšanas reizi pievienojot dažas piles koncentrāta. Pirms izvēlaties mēslojumu, apdomājiet, vai tas paredzēts ziedošiem vai neziedošiem telpaugiem. Ja esat augu pārstādījuši, mēslošanu atsāciet pēc aptuveni trim mēnešiem. Augu mēslot var arī ar pulverizatoru, šķidrumu izsmidzinot uz lapām.