tūjas.jpg">tūjas-300x202.jpg" alt="tūjas" width="300" height="202" srcset="https://musudarzs.lv/wp-content/uploads/2016/05/tūjas-300x202.jpg 300w, https://musudarzs.lv/wp-content/uploads/2016/05/tūjas.jpg 640w" sizes="(max-width: 300px) 100vw, 300px" />

Izvēloties tūjas dzīvžogiem, tiek ņemts vērā vēlamais dzīvžoga augstums. Parasti izvēlas vidējas un liela izmēra tūjas jeb dzīvības kokus. Tūjas ir izcils dzīvžoga materiāls – augšanas ziņā mazprasīgas, spēj augt gan sausās, gan mitrās vietās, ēncietīgas, bet var augt arī pilnā saulē, ilgmūžīgas, cērpjamas, veidojamas.

Tūjas dzīvžogam, kādu šķirni izvēlēties!?

Tūjas šķirņu dažādība ir visai liela – krāsas, formas, augšanas ātrums. Dzīvžogiem izvēlas tūjas, kas ir gana pieticīgas, izturīgas, labi veido formu, atjaunojas pēc cirpšanas. Šādas tūjas šķirnes, kas atbilst dzīvžoga tūjas prasībām iz vairākas:

Rietumu tūja Brabant – ātraudzīga, vitāla tūju šķirne, sasniedz 4-5m augstumu un 1,5m platumu. Brabant tūja veido izteiktu konusveida vainagu, kas ir viegli cērpams. Laba īpašība ir ātrā augšanas un atjaunošanās spēja, kas šai tūjai īpaši raksturīga. Brabant tūju plaši izmanto apstādījumos, šī tūju šķirne ir viena no biežāk stādītajām gan sabiedriskos, gan privātos stādījumos. Iesakām arī Jums!

Rietumu tūja Columna – ātraudzīga, piemērota veidošanai, sasniedz 4-7m augstumu un 0.7m platumu. Ieteicams stādīt piemājas dārzos, rindu stādījumos, kā arī grupās, dzīvžogos. Zaļas skujas, izteikta kolonveida forma.

Rietumu tūja Smaragd – arī plaši pazīstama tūju šķirne ar kompaktu, konisku vainagu. Sasniedz ap 3m augstumu un 1,2m platumu, skaistas, gaiši zaļas skujas. Šīs šķirnes tūjas veido precīzas formas vainagus, kas glezni izskatās gan dzīvžogos, gan grupās.

Rietumu tūja Holmstrupātraudzīga konusveida šķirne līdz 4m augsta un 0,8m plata, ar nedaudz spirālveida sagrieztiem zariem, zaļām skujām. Šī šķirne ir pagaidām mazāk pazīstama kā Brabant un Smaragd, taču ar lielu potenciālu kļūt par pazīstamu dzīvžogu tūju.

Rietumu tūja Stolwijktūju šķirne ar zaļām skujām, kam ir dzelteni skuju galiņi, veido kompaktu un konisku vainagu ap 3m augstu un 0,8m platumā.

Rietumu tūja Sunkist – tūjas šķirne ar gaiši zaļām skujām un dzelteniem skuju galiņiem. Dekoratīva skuju krāsa, sasniedz līdz3m augstumu un 1,5m platumu, kompakta forma. Labāk augs saulainās vietās, bagātīgās augsnēs.

Rietumu tūja Wagneri ir olveidīga šķirne ar tumši zaļām skujām un blīvu zarojumu. Sasniedz ap 3m augstumu un 1,2m platumu.

Aureospicata (jeb milzu tūja Semperaurea), kas sasniedz pat 10m augstumu, 4m platumu, ar konisku vainagu un tumši zaļām skujām, kam ir koši dzelteni galiņi. Blīva, ātraudzīga, pieticīga – labs variants blīvam, necaurredzamam dzīvžogam!