Gandrīz ikviens, kas labiekārtojis piemājas dārzu, lauku vai veicot teritorijas sakošanas darbus saskaras ar mūžseno problēmu – pēc bojāto, traucējošo koku nozāģēšanas pāri paliek celms.

Interneta forumi, ir pilni ar padomiem:

  1. Izrakt
  2. Uzspridzināt
  3. Dedzināt

bet ir arī alternatīva – Celmu frēzēšana.

 

Kā stāsta SIA “Truncus” vadītājs Kārlis Sniedze – “Jautājums, ko darīt ar traucējošu celmu ir sens, kā dārzu kultūra. Ko darīt, ja traucē celms, bet nevēlies pats ņemt rokās cirvi un lāpstu un gandrīz dienu mocīties ar vienu celmu? Īrēt ekskavatoru? Ko darīt ar izrakto celmu un bedri, kura palikusi, un vēl ekskavators izbraukājis pus pagalmu. Ir risinājums – celmu frēzēšana! Profesionāls serviss, kas atbrauks nofrēzēs, nolīdzinās to, kas palicis pēc celma. Bez liekiem papildu darbiem jums, bez izbraukātas teritorijas un galvenais bez celma ar kuru jātiek galā!

 

Uzņēmums SIA “Truncus” savu darbību uzsācis pavisam nesen, 2015. gada augustā. Pagaidām uzņēmums ir neliels, bet neraugoties uz to, spēj kvalitatīvi īstenot liela apjoma pasūtījumu. Mēs strādājam ar jaunu un jaudīgu tehniku – celmu frēzi no ASV kompānijas “Vermeer”, kurai ir vairāku desmitu gadu pieredze šajā jomā.

Mūsu celmu frēze, ar kuru var piekļūt gandrīz jebkurai vietai nesabojājot apkārtējo vidi, neatstājot pēdas bruģī vai zālienā, kā notiek izmantojot “lielo” tehniku, ir pietiekoši jaudīga, lai dienas laikā varētu nofrēzēt ne vienu vien vidēji lielu celmu, piemēram, lai nofrēzētu celmu 30 cm dziļumā, kura diametrs ir 40 cm, nepieciešamas tikai 7 minūtes. Iekārta, vienā piegājienā, spēj nofrēzēt celmu līdz 120 cm diametrā un 40 cm dziļumā

 

Frēzēšanas rezultātā no celma pāri paliek bedre un kaudze ar skaidām. Pēc celmu izfrēzēšanas atliek vien piepildīt šo bedri ar auglīgo augsni un iesēt zālienu, lai nekas neliecinātu, ka tur reiz zaļoja koks

Zemāk video varam apsakatīt celmu frēzēšanas procesu.

 

Sīkāka informācija mājaslapā www.truncus.lv