Pīpenes, ko tautā saucam par margrietiņām, ir lauku sētas klasika, bez kuras nav iedomājams pat visparastākais dārzs, Līgo vakara vainagi  un Latvijas lauku pļavas no Pierīgas līdz pat Daugavpilij. Kā visiem zināms pīpene ir ieguvusi Latvijas Nacionālais puķes statusu.

Dārzā pīpenes aug gandrīz jebkādā augsnē, galvenais lai būtu mitra augsne, saule vai pusēna. Pīpenes labi jutīsies ziemciešu dobēs līdzās citām ziemcietēm. Tās ļoti labi iekļaujas stādījumos lauku sētās kas piedod tautisku skatu. Audzēt var puķu kastēs, puķu dobēs, zem loga, un visur citur kur sirds kāro.

Pīpenes ir ziemcietes, kuras pieder kurvjziežu dzimtai. Ziedi bagāti ar nektāru, tādēļ margrietiņu ziedu kurvīšos labprāt viesojas virkne kukaiņu – bites, kamenes, tauriņi, vabolītes un citi.  Dārza pīpenēm ir lielāki vai pildīti ziedi un brangāks augums; dažādām šķirnēm ir atšķirīgs augstums. Pīpeņu savvaļas radinieces sastopamas pļavās un mežmalās ar vidēji smagām un mēreni mitrām augsnēm. Savu mīlestību uz sauli pīpenes parāda, pavēršot tai pretī ziedus.

Sugas un šķirnes:
Vēlā pīpene (Leucanthemum serotina, syn. Chrysanthemum serotinum): augsta ziemciete 120 – 140 cm un ziedēšanas laikā paceļas līdz 200 cm augstumā. Zied baltiem ziediem septembrī – oktobrī.

Lielziedu pīpene (Leucanthemum x superbum, syn. Chrysanthemum maximum): 70 – 90 cm augsta, zied baltiem ziediem jūlijā – septembrī. Šķirnes: ‘Broadway Lights’ 50 cm,citrondzelteni pildīti ziedi jūlijā – augustā. ‘Crazy Daisy’ – balti, daļēji pildīti ziedi jūnijā, jūlijā, augums 70 -80 cm. ‘Dwarf Snow Lady’ – kompakta un ilgi ziedoša šķirne 20 – 30 cm augstumā zied no jūnija līdz augustam. ‘Fiona Coghill’ – ziedi balti ar zaļgandzeltenu pildītu vidu, jūnijā – augustam, 60-90 cm augsta. ‘Polaris’ – lieli balti ziedi jūlijā – augustā, 40 – 120 (ziedu laikā) cm.

Parastā pīpene (Leucanthemum vulgare, syn. Chrysanthemum leucanthemum) – zied no maija līdz jūnijam baltiem ziediem, 50-60 cm augstumā. Šķirne ‘Little Silver Princess’ – zema šķirne ar lieliem ziediem jūnijā – jūlijā, 40 cm augstumā.