Ja zāļu tēja aug traukā uz palodzes, tās vienmēr būs pieejamas svaigas, kas tējas garšu padarīs svaigu un vitamīnu deva būs lielāka. Šeit nosauktas dažas no mūsu piedāvātajām tējām, bet vari izmantot savus, tās kuras vairāk garšo.

 Ārstniecības rozmarīns zied no marta līdz jūnijam. Mūžzaļais augs būtu jāpārziemo telpās.

Smaržīgā kumelīte – zied no maija līdz augustam. Ja pīpenēm līdzīgos ziedus izkaltēsiet, iegūsiet zāļu tēju, kurai ir gan nomierinoša, gan dziedinoša iedarbība (gan ārīgi, gan iekšķīgi lietojot) dažādu slimību ārstēšanā.

Ārstniecības melisa jeb citron­mētra – izplešas ļoti strauji un sasniedz līdz pat viena metra augstumu. Tās lapas smaržo pēc citroniem. Izmantojiet to aukstos dzērienos, karstā tējā, desertiem, kā arī puķu pušķos. Grieziet to regulāri, lai tā nepāraugtu un nenomāktu līdzās augošos augus.

Krūzmētra – An­glijā, kur to sauc par spearmint, izmanto galvenokārt mētru mēr­cei. Tējai tā piešķir svaigu pipar­mētras garšu.

Meiteņu zeltpīpenītei ir pīpenēm līdzīgi ziedi, no kuriem ko­pā ar dzeltenzaļajām lapām gata­vo tēju pret migrēnu un kā no­mierinošu

Varat pagatavojiet patiešām garšīgu ledus tēju no trim vai četriem krūzmētras vai citron-mētras zariņiem. Lapas nomazgājiet un mikserī sasmalciniet ar divām tasēm ūdens. Šķidrumam ļaujiet nostāvēties apmēram trīsdesmit minūtes un pēc tam izkāsiet to caur linu drāniņu. Pievienojiet sasmalcinātu ledu vai nelielus ledus kubiņus un pasaldiniet pēc vajadzības. Izmēģiniet to arī ar citām mētrām.

KOMPOZĪCIJAS IZVEIDE

  •  Lai pods nekļūtu par daudz smags, vispirms iepildiet 7,5 cm biezu stiropora pūslīšu slāni. Tiem pāri pārklājiet agrotīkla gabalu, lai tur neieskalotu zemi.
  • Samaisiet trīs daļas puķu augsnes ar vienu daļu komposta, pievienojiet sauju mēslo-juma. Podu piepildiet līdz līmenim 5 cm zem augšējās malas.
  • Augus izvietojiet vienmērīgi, atstājiet starp tiem pietiekoši daudz vietas, kur izplesties. Kreisajā pusē aizmugurē vidū stādiet smaržīgo kumelīti.
  • Pēc tam pa labi no kumelītes stādiet rozmarīnu. Pirms stādīšanas auga saknes nedaudz atirdiniet. Pa kreisi priekšpusē stādiet krūzmētru.
  • Savukārt citronmētru stādiet pa labi priekšpusē, bet pietiekami lielā atstatumā no tās priekšpusē pa kreisi stādiet meiteņu zeltpīpenīti.
  • Zemi labi piespiediet, stādījumu aplaistiet, ļaujiet zemei nosēsties. Ja nepieciešams, papildiniet vēl augsni. Pa virsu izkliedējiet smalku mizu mulču.