Liepziedu tēja – liepu ziedi satur ēteriskās eļļas, karotīnu, C vitamīnu. Liepziedu tēja ir spēcīgs profilaktisks līdzeklis, aktivizē un mobilizē organisma aizsargspējas. Tēja noder pret klepu, iesnām, kuņģa un zarnu spazmām, nervozitāti, krampjiem. Tai piemīt antiseptiska, nomierinoša, sāpes mazinoša, temperatūru pazeminoša, sviedrējoša, pretiekaisuma iedarbība. Stimulē kuņģa darbību. Liepziedu tēju lieto arī ārīgi – mutes dobuma un kakla skalošanai iekaisumu, angīnas gadījumos.

***

Ikdienas dzērienā tējas koncentrācijai jābūt maksimāli vājai – pietiek pat ar vienu šķipsniņu zāļu tējas. Galvenais – lai tēja ir silta, aromātiska un baudāma. Tējas izvilkums rodas arī tad, ja drogas tiek aplietas ar vēsāku ūdeni. Nav būtiski, vai ūdens ir verdošs vai remdens. Jo vēsāks ūdens, jo tēja ilgāk ievilksies. Drogas nav ieteicams ar ūdeni apliet vairākas reizes, jo jau pirmajā ekstrakcijā visas aktīvās vielas tiek izvilktas. Tikko aplieta tēja pēc neilga laika, kas nepieciešams, lai tēja ievilktos, arī jādzer.

DALĪTIES
Iepriekšējais rakstsBEGONIJAS DAILE UN KAPRĪZUMS
Nākamais rakstsPALMA TIKAI PĒC IZSKATA – DRACĒNA
Interese par dārzu un dārza darbiem Robertam bija jau no bērnības. Tieši tādēļ mācījies Bulduru Dārzkopības vidusskolā. Šobrīd strādā sabiedriskajā ēdināšanā, bet par dārzu neko nav aizmiris. Viņš arī zināšanas pielieto praksē. Viens no Musudarzs.lv idejas autoriem.