Asinszāles lapas un ziedlapiņas satur asinīm līdzīgu, spilgti sarkanu pigmentu. Senatnē asinszāli uzskatīja par maģisku augu. Sirmgalvji ticēja, ka asinszāle atbaida ļaunos garus, slimības un bērnu pasargā no izbīļa.

Asinszāles uzlējumu lieto pret sasitumiem, augoņiem un citiem ādas bojājumiem.

Mūsdienu medicīnā asinszāle tiek plaši izmantota. To lieto arī kosmētikā. Asinszālei piemīt baktericīdas, pretiekaisuma īpašības, tā atjauno bojātos audus. Asinszāle ietilpst daudzu kosmētisko līdzekļu sastāvā. To izmanto kopā ar citiem augiem masku, losjonu izgatavošanai.

Vīstošu sejas ādu ļoti lietderīgi mazgāt ar aukstu asinszāles uzlējumu (1 ēdamkarote uz 1 glāzi verdoša ūdens).
Taukainus matus pēc galvas mazgāšanas labi skalot ar siltu asinszāles uzlējumu vai novārījumu.
Pret nepatīkamu elpu mutē, skalošanai un smaganu nostiprināšanai ņemiet 1 ēdamkaroti sasmalcinātas asinszāles un aplejiet ar 1 glāzi vārīta ūdens, uz lēnas uguns vāriet 15 minūtes, izkāsiet.
Pret pūtēm: 2 ēdamkarotes kaltētu asinszāles lapu un ziedu aplejiet ar 1 glāzi verdoša ūdens, uz lēnas uguns vāriet 10 minūtes. Izkāsiet, atdzesējiet un norīvējiet seju.
Asinszāles eļļu var pagatavot mājas apstākļos. Ņem vienu daļu pulverī sasmalcinātu asinszāles lakstu un 2 daļas saulespuķu eļļas. Drogas aplej ar augu eļļu un noliek uz 2 – 3 nedēļām ievilkties, pēc tam izkāš.  Asinszāli izmanto pret iekaisumiem un ādas kairinājumu, apdegumiem. Ieteicams uz slimās vietas likt asinszāles eļļā samitrinātu marli.

DALĪTIES
Iepriekšējais rakstsPUANSETIJA – ZIEMASSVĒTKU ZVAIGZNE
Nākamais rakstsMĀRSILS – GARŠVIELĀM, ĀRSTNIECĪBAI, DEKORĀCIJĀM
Interese par dārzu un dārza darbiem Robertam bija jau no bērnības. Tieši tādēļ mācījies Bulduru Dārzkopības vidusskolā. Šobrīd strādā sabiedriskajā ēdināšanā, bet par dārzu neko nav aizmiris. Viņš arī zināšanas pielieto praksē. Viens no Musudarzs.lv idejas autoriem.