Dienas paliek arvien tumšākas un arī nokrisķu daudzums, kā jau rudenim pienākas, paliek ar vien lielāks, bet dārzā darāmā vēl daudz – gan ražas vākšana, gan dārza sakopšana pēc ražas.

9. oktobris – Dārza darbiem nepiemērota diena.

Apstrādā zemi. Pēc ražas vākšanas augu atliekas vai nu sadedzina vai iestrādā kompostā. Izvāc noražojušos augus, tīra un dezinficē siltumnīcas.

10. oktobris – Sakņu diena.

Apstrādā zemi. Stāda ziemas ķiplokus un sīpolus. Rok un žāvē ārstniecības augu saknes, kā arī mārrutkus, melnsaknes un topinambūrus. Novāc uz lauka vēl palikušos sakņaugus – bietes, burkānus, pastinakus, kāļus, melnos rutkus.

Aprok augļu koku apdobes, arī novāktās dārzeņu dobes, ja vien tur nav iesēts zaļmēslojums.

11.-12. oktobris – Ziedu dienas.

Norok gladiolu, galtoniju, monbrēciju un citu vasaras puķu sīpolus un gumus. Vāc puķu sēklas, floristikas materiālus, griež klūgas pinumiem. Apgriež noziedējušās ziemcietes. Kaltē augļus, gatavo ievārījumus.

Izrok druknos un ieapaļos maijpuķīšu apakšzemes dzinumus uzziedināšanai. Tos apber ar kūdru un līdz stādīšanai uzglabā pagrabā. Stāda pavasarī un vasarā ziedošās sīpolpuķes.

Siltumnīcā noņem virsējo augsnes slāni, kurā varētu būt saglabājušies slimību ierosinātāji. To izmanto, veidojot jaunu komposta kaudzi. Augsnei virsū liek sausu un mitru lapu un nezāļu kārtas. Ja kritušo lapu ir daudz, atsevišķi gatavo lapu trūdzemi. Jau gatavu kompostu iestrādā siltumnīcas augsnē.

13.-14. oktobris – Lapu dienas.

Laista telpaugus. Siltumnīcā sēj rudzus zaļmēslojumam. Savāc zālienā sabirušās lapas. Stāda kokus un krūmus. Novāc puravus. Zaļumiem podos stāda pētersīļu saknes.

15. oktobris – Augļu diena.

Lasa ogas un novāc augļus. Izvāc no dārza puvušos un mumificētos augļus, nolauztos zarus. Ražu liek glabātavās vai gatavo ievārījumus, spiež sulas, kaltē. Novāc kāpostus. Stāda krūmogulājus un vasaras avenes. Sakārto un noliek glabāšanā sēklu krājumus.