Šodien jau pavisam noteikti varam teikt – tuvojas rudens! To pamanām kā sakņu, tā arī augļu dārzā. Viss gatavojas nobriest. Pirmie tomāti no paša siltumnīcas jau nogaršoti, pirmie gurķi, kabači jau iemarinēti. Cik gan tas ir skaisti. Šis viss. Šī dārzkopības būšana. Arī šonedēļ esam sagatavojuši mazu palīgu ikdienas dārza darbos. Vēlam visiem lielākās, skaistākās un visnotaļ garšīgākās ogas un augļus, dārzeņus. RAŽENI!

7. – 8. augusts – DĀRZA DARBIEM NEPIEMĒROTA DIENA. Sagatavo un dezinficē noliktavas, pagrabus ražas glabāšanai. Vislabākais dezinfekcijas līdzeklis ir saule, bet par cik zināms ka saule pagrabā neielaidīsi, tad otrs tikpat labs līdzeklis ir kadiķu kvēpināšana glabātuvēs.

9. – 10. augusts – ZIEDU DIENAS. Ievāc puķu sēklas. Sēj atraitnītes. Dala un pārstāda īrisus. Apgriež sēklaizmetņus ziemcietēm un vasaras puķēm. Griež sausziedes ziemas kompozīcijām un mētras tējām. Rozēm un lilijām novāc noziedējušos ziedus, vēlams augus atkārtoti miglot ar kosu tēju, bet, ja uz lapām jau ir slimību pazīmes, bojātās lapas likvidē un augus miglo ar Bordo šķīdumu.

11. – 12. augusts – LAPU DIENAS.  Rīta pusē sēj garšaugus, dilles, rukolu, mizunu u.c. rudens ražai. Laista augus. Velti laiku ravēšanai un nezāļu appļaušanai, komposta gatavošanai.

13. augusts – AUGĻU DIENA.  Gatavo vietu jauno zemeņu stādīšanai, bet pēcpusdienā vai pievakarē tās jau stāda, ja augsnē vismaz pirmās dienas var nodrošināt mitrumu. Novāc gurķus un tomātus, lauka pupas un sviesta pupiņas, lasa ogas, gatavo ievārījumus, konservē. Ievāc augu sēklas. Stāda avenes. Apkopj tomātus, apgriež novecojušās lapas, izlauž pazares. Aco augļu kokus.