Septembrim iesākoties, dārza darbu kalendārs vēsta, ka steigšus jāstāda zemeņu un vasaras aveņu stādi, tāpat jāstāda pavasara sīpolpuķes, dekoratīvos krūmus un konteinerstādus.

6.-7. septembris
Ziedu dienas. Novāc augļus un ogas. Gatavo ievārījumus, konservē. Griež tējām mētras. Puķēm apgriež vecās ziedkopas, ievāc sēklas un materiālus floristikai. Stāda narcises, hiacintes, lilijas, sniegpulkstenītes, muskares, scillas. Lielākiem labāko šķirņu liliju sīpoliem var noņemt ārējās zvīņas un izmantot tās šo augu pavairošanai.

8.-9. septembris
Lapu dienas. Ja nepieciešams, ierīko un sēj jaunu zālienu. Sēj rudens zaļmēslojumam sinepes, rudzus, vīķus. Stāda krūmus un kokus, kas aug konteineros. Droši var stādīt augus, kuru ziemcietība ir pārbaudīta daudzu gadu garumā.

Apgriež stipri saaugušas skābenes, pļauj mauriņu. Ja nav paspēts izravēt dārzu, tas jādara steidzami, jo viengadīgās nezāles – sīkziedu galinsogas, balandas un citas – jau paspējušas izveidot sēklas.
10.-12. septembris
Augļu dienas. Novāc ābolus, bumbierus, plūmes, ķirbjus, tomātus. Var novākt un ieskābēt galviņkāpostus. Stāda vasaras avenes un krūmogulājus, pēdējais laiks stādīt zemenes. Vāc augu sēklas.

Gatavo ogu krūmu koksnainos spraudeņus, vispirms no ērkšķogu un tad arī no jāņogu un upeņu krūmiem.