Nepieciešams pārbaudīt iekrājušās sēklas no pagājušā gada, lai noskaidrotu to dīgtspēju. Desmit sēklas ietin mitrā salvetē, ievieto polietilēna maisiņā un noliek siltā vietā. Ja pēc laiciņa uzdīgst mazāk par septiņām sēklām, tad visnotaļ dīgtspēja ir ļoti zema. Kā arī īstais laiks cīņai ar kail­gliemežiem. Pagaidām tie ir mazi, bet drīz kļūs lieli, resni un savairosies. Dārzā jāizliek nedaudz augļu un jāizkaisa pie tiem antigliemežu granulas. Var arī nolikt mitru dēli un savākt zem tā paslēpušos kaitēkļus.

6. aprīlis – augļu diena. Apgriež augļu koku un krūmu zarus – bojātos un nokaltušos, kā arī veido vainagus. To pašu dara ar dekoratīvajiem krūmiem.

6. aprīlis (vakara puse) – 9. aprīļa (dienas vidus) – sakņu dienas. Vietās kur augsne apžuvusi sēj redīsus, burkānus, pētersīļus, pastinakus. Vietās kur paredzēts sēt sakņaugus, dobē iestrādā lapu koku pelnus. Stāda un pārstāda augļu kokus un ogu krūmus, kā arī citus dekoratīvos košumkrūmus.

7. aprīļa (dienas vidus) – 8. aprīļa (dienas vidus) – dārza darbiem nepiemērota diena.

9. aprīļa (dienas vidus) – 10. aprīlis – ziedu dienas. Sēj vasaras puķes dēstiem – balzamīnes, kohijas, lauvmutītes, petūnijas, salvijas, verbēnas, bet mēneša beigās – arī asteres, vasaras flokšus, puķu tabaku u.c. Aptuvenos sēšanas un dēstu stādīšanas laikus būtu jānolasa uz sēklu iepakojuma, jo dažādām šķirnēm tie var būt atšķirīgi. Piķē iepriekš sētās.

11. aprīlis – 12. aprīlis – lapu dienas. Sēj salātus, spinātus, dažādus garšaugus un dažādus kāpostus. Stāda sīpolus lokiem. Sēj zālienu bojātajā vietās un līdzina kurmju rakumus. Aprušina skābeņu un rabarberu dobes, steidzināšanai apsedz ar agrotīklu. Laista, mēslo telpaugus, ja nepieciešams – pārstāda.