Aprīlim iesākoties, dārza darbiem jāatvēl arvien vairāk laika. Ziemciešu mēslošana, augsnes apstrādāšana, augļu koku potēšana, zirņu sēšana un citi dārza darbi arvien pietuvina ziedošajam pavasarim.

5.–7. aprīlis
Sēšanai un stādīšanai nelabvēlīgas dienas. Novāc nevietā augošus kokus un krūmus, nogrābj lapas. Apstrādā augsni vietās, kur daudz nezāļu, uzrušina virskārtu zālienam, kuru pārņēmusi sūna, mēslo to. Sakārto un nostiprina sētu, ierok stabus. Ja nelīst un nepūš stiprs vējš, apstrādā augļu kokus ar Bordo šķīdumu slimību ierobežošanai.

8.-9. aprīlim
Augļu dienas. Potē augļu kokus. Stāda augļu kokus un ogulājus, ja vieta un stādi sagatavoti. Attīra augļu koku stumbrus no ķērpjiem un sūnām, apstrādā ar mālu kūtsmēslu emulsiju.

Irdina, ravē un sakārto zemeņu dobes. Zemenēm, tāpat ogulājiem un jaunajiem augļu kociņiem, dod fosfora un kālija mēslojumu. Bioloģiskie audzētāji izmanto kompostu, pelnus, atšķaidītu vircu, no rudens saglabāto nātru vircu, noder arī zemeņu apsmidzināšana ar kosas novārījumu.

9. aprīlī – gada 100. dienā – sēj zirņus. Šajā dienā sētie zirņi nebūs tārpaini. Bet salcietīgāki ir zirņi ar apaļām, gludām sēklām.

10.–11. aprīlis
Sakņu dienas. Sakārto un pārjauc komposta kaudzes. Veic augsnes apstrādi. Stāda kokus un krūmus. Sēj pastinakus un melnsaknes, auzu saknes, kā arī burkānus un redīsus agrai ražai. Sagatavo kartupeļu sēklu – šķiro, liek bumbuļus diedzēties un apzaļoties. Var iestādīt kartupeļus agrai ražai, ja augsne apžuvusi un kaut cik iesilusi. Jānovērtē iespēja agro stādījumu pasargāt no salnām.