Arī saule ilgāk parādās uz zemes virsas, dienas paliek gaišākas un visādā ziņā dārzkopjiem šis ir tīkams dabas ritms. Man jau liekas ka tieši marts ir tas īstais laiks kad jāsāk darboties par un ap dārza darbiem. Šoreiz neiet runa par profesionālajiem dārza guru, un tiem kuriem dārzkopība ir bizness, bet amatieriem – laiks arī mums mosties no ziemas miega. Ja arī laukā termometra stabiņš vēl turās zem nulles un negatavojas pakāpties, galvas augšā – Pavasaris nāk!

5. marts – Sakņu diena – Sēj, piķē un pārstāda kātu un lapu selerijas.

6. – 7. marts – Ziedu dienas – Krāšņam puķudārzam sēj viengadīgās puķes — puķuzirņus, asteres, lobēlijas, lauvmutītes, rudbekijas, salvijas, krustaines, celozijas un citas puķes, bet var arī vēl nesteigties, to vari darīt arī marta vidū un pat marta otrajā pusē.

8. – 9. marts – Lapu dienas – veselīgiem pavasara zaļumiem uz palodzes diedzē sēklas un kressalātus, steidzina lociņus. Sēj garšaugus.

10. – 11. marts – Augļu dienas – Sēj tomātus un papriku, ja sniegs nokusis, bet zeme vēl sasalusi sēj kumelītes, baldriānu un asinszāles. Ogulājiem izgriež vecos un bojātos zarus. Ābelēm un citiem augļu un ogu kokiem var veidot vainagu.