Šonedēļ kā stādāms un sējams, tā arī ravējams. Nezāles aug griezdamās jo laikapstākļi ir labvēlīgi to augšanai, attīstībai un sēklas gatavināšanai. Vislabāk ravēt ir dilstoša Mēness laikā Mežāža zīmē, bet, ja to nav iespējams ievērot, ravēt var visā dilstoša Mēness laikā, kā arī augoša Mēness laikā Ūdensvīra dienā. Vissliktāk ravēšana veiksies jauna Mēness laikā, bet pavisam nepiemērots laiks ir tad, kad jauns Mēness ir Lauvas zīmē. Šajā laikā visas nezāles izziedot un pat vismazākā nezāļu sēkla varot uzdīgt.
5. jūnijs – Sakņu diena.

Sēj un stāda kartupeļus, bietes, burkānus, kāļus, rutkus, sīpolus – rudens ražai sēj zirņus un sviesta pupiņas u.c. sakņaugus. Atkārtoti sēj redīsus. Stāda un pārstāda ogu krūmus un augļu kokus. Pārstādot augļu kokus un ogu krūmus jārēķinās ka augs atdos daudz spēka tieši uz saknēm lai jaunajā vietā kārtīgi apsakņotos, tas samazinās ražas ieguvi.

6. – 7. jūnijs – Ziedu dienas.

Stāda un pārstāda puķes. Atkārtoti sēj rukolu. Sēj spinātus, skābenes un citus zaļumus, arī dilles, baziliku un pārējos garšaugus. Laista, mēslo un pārstāda telpaugus. Ceriņiem izgriež noziedējušos ziedus, kā arī izstīdzējušos dzinumus.

8. – 9. jūnijs – Lapu dienas.

Sēj lapu bietes – mangoldu. Ja augsne ir pietiekami mitra, var ierīkot jaunu zālienu. Stāda sīpolus lokiem, kā arī kāpostu, puravu, lapu un kātu seleriju dēstus, sparģeļus, rabarberus. Stāda kāpostus un ziedkāpostus. Sēj vai pārstāda salātus

10. – 11. jūnijs – Augļu dienas.

Plēves siltumnīcās izstāda tomātus, gurķus, melones, arbūzus un papriku. Pārstāda gurķus, kabačus, cukīni,  ķirbjus, patisonus uz lauka un siltumnīcā.

Šeit daži mūsu nosacījumi audzējot un kopjot savu sakņu un košum dārzu.

Zemenes – atstājiet pie auga divas atvases, pārējās vajadzētu likvidēt, tās nogriežot tieši pie vecākauga. Un ja jau tās ir nogrieztas, varam plānot jaunu dobi, jaunām zemenēm nākamajam gadam!

Tomāti – pēdējais laiks stādīt tomātus atklātā laukā, jo salnas vairs ir maz paredzamas un lai tomātaugs varētu iziet pilnu veģētācijas periodu un iegūtu pēc iespējas maksimālāku ražu. Noteikti paturiet prātā ka augs jāstāda salīdzinoši dziļi, apmēram līdz vietai kur augam sākas stāda apakšējās lapas.

Saldais pipars jeb paprika – regulāri laistiet, pēc augļu aizmešanās mēslojiet.

Salāti – salātu ražu var novākt aptuveni astoņas līdz deviņas nedēļas pēc izstādīšanas. Tas ir pats ilgākais laiks, jo pēc tam salātu vidus kļūst ciets. Tas norāda ka salātaugs dzen ziedkātu un kļūst neēdams.

Redīsi – redīsi jāuztur vienmērīgi mitri, Dobi regulāri uzrušiniet, lai augsne vienmēr būtu irdena. Sējiet līdz pat rudenim ar apmēram trīs nedēļu intervālu, tad jums vienmēr dārzā būs svaigi redīsi.

Tulpes – kad lapas nodzeltējušas, sīpolus izrociet. Notīriet, nožāvējiet un uzglabājiet tumšā, vēsā vietā līdz rudenim. Ja tos atstājat augsnē, tad ar laiku tie sāk mazāk ziedēt.