Kalendārs Dārza darbu kalendārs

Dārza darbu kalendārs no 4. – 11. oktobrim

0
585
views
grābeklis
freeimages.com
Visbeidzot iestājies arī pēdējais lielo dārza darbu mēnesis jeb veļu mēnesis. Oktobris jau ir patiesi īsts rudens mēnesis. Mūsu senči kādreiz oktobri vairāk sauca par zemliku mēnesi, gan ne par dārza stādīšanu domājot, taču mums šajā mēnesī “jāliek zemē” augļu koki, ogu krūmi, ķiploki un pavasarī ziedošas sīpolpuķes.

 

4. oktobris. Ziedu diena. Stāda tulpes, narcises un citas pavasara sīpolpuķes. Pārstāda un dala ziemcietes. Eksotiskus un slikti ziemojošus augus pārstādīt un dalīt tagad nevajag. Novāc gladiolu sīpolus, apgriež apsalušos dāliju stublājus un norok gumus. Lasa ogas, novāc ābolus, bumbierus un arī ķirbjus, ja tie vēl palikuši dārzā.

 

5. – 7. oktobris. Lapu dienas. Laista augus telpās.  Ievāc ārstniecības augu saknes. Plēves siltumnīcās un dobēs zaļmēslojumam sēj rudzus. Vāc un kompostē lapas.

 

8. – 9. oktobris. Augļu dienas. Lasa ogas un novāc augļus. Ražu liek glabātavās vai gatavo ievārījumus, spiež sulas, kaltē. Novāc kāpostus. Stāda krūmogulājus un vasaras avenes.

 

10. – 11. oktobris – Sakņu dienas. Apstrādā zemi. Stāda ziemas ķiplokus un sīpolus. Novāc palikušos sakņaugus. Vāc pelnus augu mēslošanai.