Ja vēlaties dārzu pārveidot un papildināt, salcietīgus konteinerdēstus stādiet septembra pirmajā pusē, bet kailsakņu stādus – otrajā. Augi siltā laikā vēl iesakņosies, sagatavosies ziemai un nākamajā gadā turpinās spēcīgi augt. Augus, kuriem sals varētu vairāk kaitēt, piemēram, rozes, slotzarus vai asinszāles, prātīgāk stādīt pavasarī.

4. septembris – Sakņu diena – Apstrādā zemi. Stāda zemenes, avenes, konteineros esošos kokus un krūmus. Novāc kartupeļus. Sēj zālienus, ja tos nepieciešams veidot. No ražas brīvajās platībās sēj zaļmēslojuma augus – sinepes, rudzus, vīķus. Īpaši labvēlīga diena sēklas kartupeļu ievākšanai.

5. – 6. septembris – ZIEDU DIENAS – Īstais laiks papildināt dobes ar jaunām sīpolpuķēm. Krokusus, sniedzītes, fritilārijas, dekoratīvos sīpolus un īrisus stāda saulē, cīrulīšus, eritronijas, ciklamenas, zilsniedzītes un muskares stāda pusēnā, divlapu scillas un vizbuļus – ēnā. Veselus, kā arī labu šķirņu liliju sīpolus pavairo, izmantojot to zvīņas. Ievāc puķu sēklas. Nogriež un kaltē sausziedes. Apgriež lavandas. Ievāc ārstniecības augus. Sāk izrakt agri ziedošo šķirņu gladiolu sīpolus.

7. – 9. septembris – LAPU DIENAS. Ja nepieciešams, ierīko un sēj jaunu zālienu. Sēj rudens zaļmēslojumam sinepes, rudzus, vīķus. Stāda krūmus un kokus, kas aug konteineros. Droši var stādīt augus, kuru ziemcietība ir pārbaudīta daudzu gadu garumā.

Apgriež stipri saaugušas skābenes, pļauj mauriņu. Ja nav paspēts izravēt dārzu, tas jādara steidzami, jo viengadīgās nezāles – sīkziedu galinsogas, balandas un citas – jau paspējušas izveidot sēklas.

10. septembris – DĀRZA DARBIEM NEPIEMĒROTA DIENA.