Nu ko, klāt pēdējais vasaras mēnesis – augusts. Un sinoptiķi sola, ka šī būs vareni silta nedēļa! Tādēļ vakarpusē, kad saule norietējusi, mums jārūpējas par to, lai augiem nepietrūktu mitruma.

 

31.jūlijs – Ziedu diena.

Vāc ārstniecības augus. Ievāc augu sēklas. Izmantojot vasku un labu augu eļļu, gatavo kosmētisku krēmu vai ārstniecisku ziedi, piemēram, no kliņģerīšu ziediem. Lasa ogas. Apgriež puķēm noziedējušās ziedkopas. Pārstāda narcises, kā arī dala un pārstāda īrisus. Cērp dzīvžogus un pļauj mauriņus.

 

1.augusts – Lapu diena.

Jālaista augi siltumnīcās, podos un kastēs, ja nepieciešams arī dobēs. Var dalīt un pārstādīt rabarberus, maurulokus un ziemcietes no konteineriem.

 

2.augusts – Ziedu diena

Lasa ogas. Apgriež puķēm noziedējušās ziedkopas. Cērp dzīvžogus un pļauj mauriņus. Pēcpusdienā labvēlīgs laiks ārstniecības augu vākšanai.

 

3.augusts – Lapu diena.

Jālaista augi siltumnīcās, podos un kastēs, ja nepieciešams arī dobēs. Var dalīt un pārstādīt rabarberus, maurulokus un ziemcietes no konteineriem.

4-5.augusts – Augļu dienas.

Novāc gurķus un tomātus, lauka pupas un sviesta pupiņas, lasa ogas, gatavo ievārījumus, konservē. Ievāc augu sēklas. Stāda avenes un zemenes. Apkopj tomātus, apgriež novecojušās lapas, izlauž pazares. Aco augļu kokus.

 

6.augusts – Sakņu diena.

Sēj zālienu. Agros kartupeļus un sakņu dārzeņus novāc īslaicīgai glabāšanai. Ja sīpoliem laksti daļēji nokaltuši, tos novāc un vairākas dienas pirms uzglabāšanas apžāvē. Vāc arī ziemas ķiplokus. Vietās, kur raža jau novākta, apstrādā zemi rudens sējumiem un stādījumiem