Nav vairs tālu līdz  Mārtiņiem,  tautas ticējums vēsta, ka līdz Mārtiņiem jāapar zeme, jo pēc Mārtiņdienas tā dodas atpūtā, ja to traucē miera periodā, tad nākamajā gadā nav gaidāma nekāda raža. Tāpēc šonedēļ vēl jāsteidz izdarīt daudzas lietas!

30.– 31.oktobris – Ziedu dienas

Pēdējais brīdis novākt dāliju, gladiolu un citu puķu sīpolus un gumus. Apgriež rozes, fuksijas, noziedējušās ziemcietes. Vāc floristikas materiālus, griež klūgas pinumiem. Spiež sulas, konservē, gatavo ievārījumus.

1. – 2.novembris – Lapu dienas

Laista telpaugus, dekoratīvos skujeņus un rododendrus. Novāc vēlos kāpostus un puravus. Rok ārstniecības augu, piemēram, baldriānu, kalmju, ālantes, saknes.

3. – 4.novembris – Augļu dienas

Skābē kāpostus, gatavo ievārījumus, kaltē augļus. Izvāc no dārza bojātos augļus, nobirušās lapas, nokaltušos un nolauztos zarus. Kaļķo koku stumbrus.

Jaunos augļu kociņus apsien ar materiālu, kas aizsargā gan no temperatūras svārstībām, gan grauzēju postījumiem. Kopš seniem laikiem šāds materiāls ir egļu zari. Ja nokritušajām ābeļu lapām ir tumši kraupja plankumi, tās sadedzina, bet var arī ierakt apdobēs, lai infekcija ar kraupja sēnes sporām neizplatītos tālāk.

5.novembris – Sakņu dienas

Apstrādā zemi – pēdējās dienas, kad vēl var art un uzrakt dārzu. Ja jaunajā sezonā grib agri tikt pie saviem burkāniem, tad sēj burkānus nākamā gada agrai ražai. Šajās dienās rok mārrutku saknes un topinambūrus.

Stāda ziemas ķiplokus un sīpolus, ja tas vēl nav izdarīts un laika apstākļi ir labi.