Kļūst arvien siltāks un saulaināks. Siltās dienas varam lieliski izmantot pirmajiem dārza un pagalma darbiem, lai ne tikai sakoptu apkārtni, bet arī iepriecinātu tādējādi sevi un kaimiņus. Svaigs gaiss un neliela fiziska piepūle pēc garās ziemas mums visiem nāks tikai par labu.

30. – 31. marts – sakņu dienas. Sēj redīsus siltumnīcās, dažviet arī agros burkānus un pastinakus atklātā laukā – ja augsne apžuvusi. Sēj sakņu pētersīļus, selerijas, puravus, sīpolus dēstiem. Liek diedzēties kartupeļus, lai tos stādītu maijā. Agros, sēklai domātos var stādīt jau aprīļa beigās. Telpās – pārstāda istabas puķes.

31. marts (vakara puse) – dārza darbiem nepiemērots laiks.

1. – 2. aprīlis – ziedu dienas. Atbrīvojat pa ziemu piesegtos augus (rozes, rododendrus, bukšus). Noņemiet skujas, džutas audumus utt. Izlīdziniet pie sakņu kakliem izveidotos mulčas vaļņus, kas pasargāja augus no sala. Izgrieziett nosalušos, sausos rožu zarus. Sēj, piķē un pārstāda vasaras puķu dēstus. Ja ir noslinkots rudenī, tad pavasarī gan nogrieziet vecās, nopuvušās, pērnā gada ziemciešu lapas.

3. aprīlis – lapu diena. – Sēj salātus, spinātus, puravus, dažādus garšaugus un dažādus kāpostus – galviņkāpostus, Ķīnas kāpostus (īpaši agrīnas šķirnes, vai tādus kuri attīstās lēni. Stāda sīpolus lokiem.
Būtu ieteicams vertikulēt zālienu. Vertikulēšana ir zāliena velēnas sagraizīšana 4 cm dziļumā, tādējādi veicinot gaisa apmaiņu, jauno saknīšu veidošanos, labāku ūdens uzsūkšanos. Pēc vertikulēšanas zālienu kārtīgi jānogrābj, savācot vecās, atmirušās augu daļas.Pēc nogrābšanas jūs varēsiet viegli ieraudzīt zālienā tās vietas, kur zālīte dažādu iemeslu dēļ ir izmirusi. Būs redzami tukši pleķi. Ņemiet grābekli, kārtīgi uzkasiet šos tukšos laukumus, izsējiet zāles sēklas un kārtīgi ierušiniet ar to pašu grābekli. Ja šīs vietas laistīsiet, ātrāk sasniegsiet vajadzīgo efektu.

4. – 5. aprīlis – augļu dienas. –  Sēj tomātus, papriku, melones, arbūzus, fizāļus dēstiem. Piķē un pārstāda iepriekš sētos tomātu un papriku dēstus. Gatavo uzglabāšanai bērzu sulas un vāc dažādus koku pumpurus ārstnieciskām vajadzībām. Mēslo augļu kokus un krūmus. Izgriež vecos un novājinātos zarus ogu krūmiem. Augļu kokiem vēlams zarus vairs neapgriezt. Upeņu un jāņogu krūmiem īpatnēji uzbriedušie upenāju ērces bojātie pumpuri jāiznīcina ar visiem zariem.