Kur vel skaistāk kā pašā ziemas viducī. Esam pamanījuši ka veikalos jau parādās pirmās puķu un dārzeņu sēklas, kūdras maisi “pieslīdējuši” tuvāk kases zonai, grābekļi, dakšas un lāpstas “sastājušies” plauktu rindā. Un ne tikai veikali gatavojas, arī cilvēki vairāk rosās pa dārza darbu lietu nodaļām. Tas nozīmē tikai vienu, pavasara dārza darbu sezona ir tepat aiz durvīm, un laiks rušināties un darboties pa saviem podiem un kastēm velkot ārā visus savus dārza ziemas sēklu krājumus un darbarīkus. Musudarzs.lv arī gatavojas dārza sezonai un gatavo Tev dārza darbu kalendāru! Jau ir parādījušies sēklu katalogi, un tie nav izdoti par agru – ja vēlaties sēt sēklas paši, lielākajai to daļai nepieciešams ilgs laiks, līdz tās ir pietiekami attīstījušās un ir gatavas pārstādīšanai dārzā.

30. janvāris – Ziedu diena. Ja ir apkurināma siltumnīca un vēlies sevi iepriecināt agrāk pavasarī, sēj dažādas agrās pavasara puķes, neko nebūsi nokavējis ja savu pavasara ziedu sēšanu pārliksi uz marta pirmo pusi. Sēt vari lobēlijas, atraitnītes, ko laukā var stādīt jau maija beigās, leduspuķes, petūnijas, daudzgadīgās pulkstenītes. Vajag vismaz 12 nedēļas, lai tās paspētu izaugt. Protams, augiem vajag vairāk gaismas, nekā dod pagaidām īsā diena.

31. janvāris – Dārza darbiem nepiemērota diena.

1.- 2. februāris – Lapu dienas. Pārskati ziemas sēklu krājumus. Vari piķēt jau agrāk iesētas puķes un dārzeņu stādus. Sēj uz palodzes traukos sēklas dīgstiem. Sēj arī rozmarīnu, lavandu, melisu un citus garšaugus.

3.- 4. februāris – Augļu dienas. Ja pagrabā kāposti, ķirbji, un citas veltes stāv kā rudenī noliktas, tad tieši šis ir piemērotākais laiks to pārstrādei. Šis būs piemērotākais laiks kaitēkļu iznīcināšanai ar pelniem. Izgrāb savu krāsniņu, un taisnā ceļā uz dārzu.

5. februāris – Sakņu diena. Pārlasām kartupeļus no bojātajiem, pārskatam burkānus no grauzēju pāridarījumiem.  Ja nepaspēji ar pelniem bagātināt savu dārzu, vari darīt to arī šodien.