Dārza darbu kalendārs no 30.augusta – 5.septembrim

30. augusts
Lapu dienas. Stāda rabarberus, sēj kressalātus, skābenes, bet plēves siltumnīcās – dilles un rukolu. Pavairo ar spraudeņiem lavandas. Ziemošanai paredzētos stādiņus ienes telpās. Vāc kāpostu galviņas, kas jau pietiekami nobriedušas. Laukos, kur raža novākta, sēj zaļmēslojumam sinepes, eļļas rutkus, vasaras vīķus, rudzus. Ierīko un sēj jaunus zālienus, bet esošos pļauj. Stāda kokus un krūmus. Vāc tīruma kosas augu slimību profilaksei un arī dziedniecībai.

31. augusts
Augļu diena. Novāc zirņus un pupas sēklai. Lasa ogas, novāc ābolus, bumbierus, plūmes, aktinīdiju auglīšus, gurķus, tomātus, kabačus. Vāra ievārījumus, konservē, spiež sulas. Stāda zemenes un avenes. Gatavo vietu jaunam aveņu stādījumam. Izgriež aveņu divgadīgos dzinumus, normē arī jaunos, viengadīgos dzinumus, bet atstātajiem dzinumiem īsina galotnes. Rozēm atstāj ziedus un noziedējušos dzinumus, lai mazāk veidotos jaunie dzinumi un rozes labāk pārziemotu.

1. septembris
Sēšanai, stādīšanai un ražas vākšanai nelabvēlīga diena. Ravē, appļauj nezāles, novāc nevietā augošus krūmus, sakārto noliktavas. Ja komposta kaudzē ir liela nezāļu, pļautās zāles un lakstu pārpilnība, ieteicams to irdināt, pievienojot pelnus un citu sausu materiālu.

2. septembris
Augļu diena. Stāda zemenes un avenes. Vāc nogatavojušās melnā plūškoka ogas, kā arī dažādus augļus, ogas, dārzeņus, pākšaugus sēklai un pārtikai. Vāra ievārījumus, konservē.

3. septembris.
Sēšanai, stādīšanai un ražas vākšanai nelabvēlīga diena. Ravē un pļauj nezāles.

4.–5. septembris
Sakņu dienas. Rok kartupeļus. Stāda zemenes, avenes, dekoratīvos kokus un krūmus, kas auguši konteineros. Sēj un ierīko jaunus zālienus. Pārstāda telpaugus. Pavairo augus ar spraudeņiem. Iekārto jaunas komposta kaudzes.