Aprīlim iesākoties, dārza darbiem jāatvēl arvien vairāk laika. Ziemciešu mēslošana, augsnes apstrādāšana, augļu koku potēšana un citi dārza darbi arvien pietuvina ziedošajam pavasarim. Vēlam visiem ražīgu, saulainu, siltu šo dārza darbu nedēļu.

 

3.–4. APRĪLIS – ZIEDU DIENAS. Apgriež vasarā ziedošos dekoratīvos krūmus, piepucē skujeņus. Mēslo sīpolpuķes un agrās ziemcietes. Šķiro un gatavo stādīšanai gladiolu, galtoniju, frēziju un citus sīpolus. Sēj, piķē un pārstāda vasaras puķu stādus.

 

5. APRĪLIS – LAPU DIENA. Sēj dēstiem salātus, garšaugus, kāpostus, arī ārstnieciskās kumelītes, baldriānus, asinszāles, kuru sēklas nedrīkst ierušināt augsnē – dīgstot tām jāredz debesis. Aprušina skābenes, rabarberus, ilggadīgos sīpolus. Laista un mazgā telpaugus, ja nepieciešams, tos pārstāda. Nolīdzina zālienos kurmju radītos bojājumus un tukšumus piesēj ar piemērotu sēklu maisījumu. Apgriež dzīvžogus. Stāda mežu.

 

6.–8. APRĪLIS – AUGĻU DIENAS. Piķē vai pārstāda tomātu, piparu, baklažānu, fizāļu dēstus. Sakopj avenājus, izgriež vājos un bojātos dzinumus. Veido vainagus augļu kokiem. Dod augļu kokiem un ogulājiem papildmēslojumu. Ja laika apstākļi ļauj, rušina apdobes. Potē augļu kokus. Stāda augļu kokus un ogulājus, ja vieta un stādi sagatavoti.

 

9. APRĪLIS – SAKŅU DIENA. Veic augsnes apstrādi. Sakārto un pārjauc komposta kaudzi. Sēj pastinakus un melnsaknes, auzu saknes, kā arī burkānus un redīsus agrai ražai. Sagatavo kartupeļu sēklu – šķiro, liek bumbuļus diedzēties un apzaļoties. Var iestādīt kartupeļus agrai ražai, ja augsne apžuvusi un kaut cik iesilusi. Stāda kokus un krūmus.