Dārza darbu kalendārs no 28.jūnijam – 4. jūlijam!

28. jūnijs
Sēšanai, stādīšanai un augu kopšanai nelabvēlīga diena.
Apkaro nezāles. Klāj mulču uz dobēm. Rok stabus, taisa sētas un citas dārza būves.

 

Recepte zāļu vircai. Vāc nātres (nedrīkst būt ziedošas!), tauksaknes, strutenes un citas nezāles, tās aplej ar lietus ūdeni un raudzē. Aptuveni pēc 10–14 dienām, kad virca gatava, ar to mēslo gurķus un citus ķirbjaugus, tomātus, piparus, kā arī zemenes pēc ogu novākšanas.

 

29.–30. jūnijs
Augļu dienas.
Apkopj siltumnīcā augošos tomātus un gurķus: piesien, pietin, izlauž pazarītes un sānvasas. Ja nepieciešams, augus mēslo. Lasa ogas un gatavo tās uzglabāšanai. Veido vainagus ķiršiem, izgriežot vai saīsinot zarus, vāc ogas. Veido vīnogulājus, izlauž liekos un saīsina pamata dzinumus. Apgriež dzīvžogus. Izlauž vai izgriež augļu kokiem ūdenszarus.

 

1. jūlijs
Sēšanai, stādīšanai un augu kopšanai nelabvēlīga diena.
Apkaro nezāles un kaitēkļus, noklāj dobes ar mulču, nostiprina nogāzes. Klāj celiņus, rok stabus un taisa sētu, krāso dārza būves. Gatavo nezāļu vircu, pārjauc kompostu, apgriež dzīvžogu un ravē dārzu.

 

2. jūlijs
Sakņu diena.
Sēj rutkus un rudens šķirņu redīsus. Atrauš augsni no sakņu selerijām un noplūc sānsaknes, mēslo. Norok tulpju sīpolus. Sakārto komposta kaudzes. Novāc agros kartupeļus un burkānus.

 

3. jūlijs
Ziedu diena.
Novākto sīpolpuķu vietā stāda vasaras puķes. Dala un pārstāda īrisus. Nogriež augiem vecās ziedkopas un sēklaizmetņus. Klāj mulču. Pavairo ar spraudeņiem ziedošos augus. Vāc ārstniecības augus, griež zarus un sien pirtsslotas. Lasa ogas un gatavo ievārījumus.

 

4. jūlijs
Sēšanai, stādīšanai un augu kopšanai nelabvēlīga diena.
Rušina un ravē stādījumus. Apkaro kaitēkļus, ja tādi parādījušies.