Ar katru aizvadīto augusta dienu jūtam vienu – rudens ir klāt! Taču dārza mīļotājiem labi zināms, kas pavasarī un vasarā labi strādājis, tam rudentiņš bagāts vīrs! Bet rudens ir ne tikai ražas vākšanas, tas ir arī sēklas vākšanas laiks. Šajā nedēļā sēklu ieguvei labvēlīgās augļu dienas ir no 31.augusta līdz 2.septembrim.

28. augusts – ZIEDU DIENA – Stāda narcises un citas sīpolpuķes. Dala un pārstāda īrisus, peonijas, lilijas, astilbes. Veselus, kā arī labu šķirņu liliju sīpolus pavairo, izmantojot to zvīņas. Ievāc puķu sēklas. Nogriež un kaltē sausziedes. Apgriež lavandas. Ievāc ārstniecības augus. Sāk izrakt agri ziedošo šķirņu gladiolu sīpolus.

29. augusts – Lapu diena – Stāda rabarberus, sēj kressalātus, skābenes, bet plēves siltumnīcās – dilles un rukolu. Pavairo ar spraudeņiem lavandas. Ziemošanai paredzētos stādiņus ienes telpās. Vāc kāpostu galviņas, kas jau pietiekami nobriedušas. Laukos, kur raža novākta, sēj zaļmēslojumam sinepes, eļļas rutkus, vasaras vīķus, rudzus. Ierīko un sēj jaunus zālienus, bet esošos pļauj. Stāda kokus un krūmus. Vāc tīruma kosas augu slimību profilaksei un arī dziedniecībai.

30. augusts – DĀRZA DARBIEM NEPIEMĒROTA DIENA. Ravē, pļauj nezāles. Apstrādā zemi nezāļainos laukos, sakārto sētas un žogus.

31. augusts – 2. septembris – AUGĻU DIENAS – Līdz pēcpusdienai vākti sausi augļi un ogas labāk glabāsies gan svaigā veidā, gan dažādi pārstrādāti. Novāc gurķus un tomātus, plūmes un vasaras ābolus. Lasa ogas. Novāc zirņus un pupas. Stāda zemenes un avenes. Konservē, skābē, vāra ievārījumus, spiež sulas. Vasaras ābolus vēlams žāvēt, jo šīs vasaras vidū esošā karstuma dēļ tie ir samērā sausi. Vāc kaņepes un žāvē to sēklas. Vācama arī pākšaugu un dažādu graudaugu sēkla. Sēklas materiāla iegūšanai izvēlas pašus labākos augus, bet galvenais, kas jātceras – no hibrīdiem, lai cik tie garšīgi un skaisti, sēklas ievākt nav vērts.

3. septembris – Sakņu diena – Apstrādā zemi. Stāda zemenes, avenes, konteineros esošos kokus un krūmus. Novāc kartupeļus. Sēj zālienus, ja tos nepieciešams veidot. No ražas brīvajās platībās sēj zaļmēslojuma augus.
Īpaši labvēlīga diena sēklas kartupeļu ievākšani.