Brīvdienas mūs visus lutināja ar patīkami siltu laiku. Visapkārt bija jūtama rosība. Vieni zāģēja un vāca sakritušos zarus, otri grāba dārzā rudens sakritušās lapas. Citi vienkārši izgāja dārzā lai apskatītos ko tad ziema sastrādājusi augļu kokiem, krūmiem, ziemcietēm. Kā lolotie augi pārcietuši salus un sniegus. Arī sniegpulkstenīši pagalmā pastiepušies un rāda savus baltos vaigus saulītei atgādinot mums par pavasara tuvību. Arī šonedēļ dārzā darāmā ir gana daudz, lai to visu paspētu, lūk mazs špikeris kad un ko darīt.

26. – 27. marts – DĀRZA DARBIEM NEPIEMĒROTA DIENA – Cērt krūmus, zāģē nevietā augušus krūmus. Grābj pērnās lapas.

28. – 29. marts – Augļu dienas – Vēl var sēt tomātus, arī agrīno šķirņu papriku audzēšanai plēves seguma siltumnīcās. Sēj arī fizāļus. Var griezt ogu krūmu un vīnogu spraudeņus, kā arī ābeļu potzarus. Sāk potēt kauleņkokus. Vāc bērzu, priežu, apšu pumpurus, brūkleņu lapas tējām.

30. marts – 1.aprīlis – Sakņu dienas – Sēj redīsus siltumnīcās, dažviet arī agros burkānus un pastinakus atklātā laukā – ja augsne apžuvusi. Sēj sakņu pētersīļus, selerijas, puravus, sīpolus dēstiem. Liek diedzēties kartupeļus, lai tos stādītu maijā. Agros, sēklai domātos var stādīt jau aprīļa beigās. Telpās – Pārstāda istabas puķes.