LĪGO svētki aizvadīti. Dārzos turpina gatavoties augļi un ogas, kā arī briest dārzeņi. Bet aug ne tikai viss pašu sētais un stādītais – griezdamās aug arī nezāles un zāle. Tādēļ visas vasaras garumā turpinām cīņu apkarojot nezāles, pļaujot mauriņu un veidojot kompostu.
Pēc saulgriežiem sēšanas un stādīšanas darbi pierimst, bet daļai augu tieši tagad ir īstas sējas laiks.

26. jūnijs – Lapu diena. Sēj salātus, spinātus, dilles un rukolu rudens ražai un skābenes nākamajam gadam. Laista un mēslo augus. Pļauj zālienus, apgriež skrajus dzīvžogus. Ziemas krājumiem beidz izmantot rabarberus, izņemot to jaunākos, sulīgākos dzinumus. Tukšajās dobēs sēj zaļmēslojuma augus.

27. jūnijs – dārza darbiem nepiemērota diena. Apkaro nezāles un kaitēkļus, noklāj dobes ar mulču. Klāj celiņus, rok stabus un taisa sētu, krāso dārza būves. Gatavo nezāļu vircu, pārjauc kompostu, apgriež dzīvžogu un ravē dārzu.

28.–29. jūnijs – Augļu dienas. Apkopj siltumnīcā augošos tomātus un gurķus: piesien, pietin, izlauž pazarītes un sānvasas. Ja nepieciešams, augus mēslo. Lasa ogas un gatavo tās uzglabāšanai. Veido vainagus ķiršiem, izgriežot vai saīsinot zarus, vāc ogas. Veido vīnogulājus, izlauž liekos un saīsina pamata dzinumus. Normē ražu ābelēm un bumbieriem.

30. jūnijs – 2.jūlijs –  Sakņu dienas. Sēj rutkus un rudens šķirņu redīsus. Atrauš augsni no sakņu selerijām un noplūc sānsaknes, mēslo. Norok tulpju sīpolus. Sakārto komposta kaudzes.