Rīti paliek arvien gaišāki. Putnu balsis liek mosties un rosīties. Gaisā jūtams pavasaris. Un kad nojaušama sala un aukstā laika atkāpšanās, pārņem patīkama sajūta, ka tūlīt, tūlīt varēs sākt kārtīgi rosīties pa dārzu.

23. marts – lapu diena. Sēj lapu salātus dēstiem, ziedkāpostus un kāpostus, tāpat garšaugus – baziliku, majorānu, timiānu, kressalātus, lapu sinepes. Ja augsne mazliet apžuvusi, zālienos izlīdzina kurmju rakumus, palabo tukšās vietas, piesējot attiecīgo stiebrzāļu sēklas.

24. marts – dārza darbiem nepiemērota diena.

25. – 26. marts (26. marts dienas pirmā puse) – lapu dienas (turpinās). Griež vītolu zarus spraudeņiem. Pārstāda telpaugus, kā arī notrauc putekļus no telpaugu lapām, noplēš vājās un sakaltušās lapas, mēslo ar papildmēslojumu. Pārskati sīpolu krājumus, novieto traukā ar ūdeni sīpolus kuri ir izstīdzējuši svaigu lociņu ieguvei.

26. – 28. marts (26.marts dienas otrā puse) – augļu dienas. Sēj tomātus un agrīno šķirņu papriku. Tā kā paprikas sēklas dīgst lēni un dēsti aug gausi, to izaudzēšanai vajadzēs vismaz 50 dienas. Var sākt potēt kauleņkokus. Parūpējies par pagrabā esošajiem rudens krājumiem, notrauc putekļus no burciņām, pārskati vai kādi krājumi neprasa pēc ātrākas to izlietošanas.

29. marts – sakņu diena. Kur sniegs nokusis, zālienu, ziemcietes, ogulājus un augļu kokus palutina ar lēni šķīstošiem fosforu, kāliju saturošiem mēslošanas līdzekļiem, kaļķo augsni.