Pirmās salnas pieredzētas, arī līdz pirmajam sniegam vairs nav tālu. Diezgan daudz darāmā dārzā vēl aizvien. Sezonas noslēgumā vēl mazliet par dārzā veicamajiem darbiem pastāstīsim šīs nedēļas kalendārā.

23. – 24. oktobris – Lapu dienas

Stāda ziemas sīpolus loku ieguvei pavasarī. Siltumnīcās zaļmēslojumam sēj rudzus. Novāc puravus. Grābj lapas no zālieniem. Apgriež egļu dzīvžogus.

25. – 26. oktobris – Augļu dienas

Stāda augļu kokus un krūmogulājus. Pierok pavasarī stādāmos augļu kokus un ogu krūmus, bet tiem jau tagad var sagatavot stādīšanas vietu. Lasa dzērvenes, novāc vīnogas. Dārzā likvidē puvušos un mumificētos augļus, nolauztos zarus. Sakārto un noliek glabāšanā sēklu krājumus. Ja vīnogulājiem visas lapas nobirušas, jāķeras pie to apgriešanas. No vērtīgākajām vīnogulāju šķirnēm var sagatavot spraudeņus, ko 3–4 mēnešus līdz spraušanai zemē uzglabās pagrabā.
Kā vēsta tautas ticējumi, šajā laikā skābētie kāposti labi vārīsies.

27. – 29. oktobris – Sakņu dienas

Apstrādā zemi. Stāda ziemas ķiplokus un puķu sīpolus, kā arī kokus un krūmus. Pārstāda telpaugus, ja nepieciešams. Sakārto komposta kaudzes, pievieno mikrobioloģiskos preparātus un nosedz ar sausiem salmiem vai lapām.