Dienas paliek garākas, naktis īsākas. Putnu dziedāšanā varam klausīties jau agrāk. Ziemas vidus klāt. Daudz dārznieki ju steidz rušināties pa kūdru un podiem. Puķes un dažādi dārzeņi stādi jau izpiķēti. Citi dārznieki jau saveduši kārtībā savus darbarīku šķūņus un gatavi sezonai. Citi pārplāno košumdārzu lai pavasarī varētu ciemiņus priecētu ar vēl lielāku košumu. Arī mēs musudarzs.lv gatavojamies jaunajai sezonai, un palīdzēsim izprast dārza darbu lietas kuras jāpaveic dārzā.

23. – 24. janvāris – Lapu dienas. Diedzē lociņus un kressalātus. Sēj lavandu, rozmarīnu, piparmētru un citus garšaugus kurus vēlies savā dārzā. Vari sakopt un apskatīt jau esošos uz palodzes iestādītos garšaugus no citiem gadiem. Nopietnāki dārznieki gatavojas augļu koku ziemas potēšanai.

25. – 26. janvāris – Augļu dienas. Šajās dienās veic augļu koku ziemas potēšanu. Šajās dienās vari iesēt papriku un baklažānus, jo šie augi, ilgi dīgst. Apkurināmo siltumnīcu īpašnieki šajās dienās var sēt tomātus, bet pārējos gan iesakam nesteigties.

27. – 28. janvāris – Dārza darbiem nepiemērota diena.

29. janvāris – Sakņu diena. Cerams ka rudens kaļķošana augļu kokiem ir veikta un tas pasargās kokus no sala “kodiena”, tieši šis var būt sākums kaitēkļu uzbrukumiem. Bet ja rudenī nepaspēji, tad ieteicams šajās dienās piesegt kociņu ar kādu materiālu kas to noēnotu no augšas līdz pat saknēm.