Dārza darbu sezona rit pilnā sparā. Lietus lijis, pērkons ducinājis, saule karsējusi – to visu pieredzējām teju pagājušajā nedēļā. Dārzā darbi nekad nevar būt par maz, vai kā citādi pietrūkt. Arī šonedēļ ir gana daudz darāmā dārzā. Bet lai to visu pagūtu izdarīt, lūk katrai dienai savs darāmais. Veiksmi darbos.

22. – 23. maijs – Lapu dienas. Pļauj zālienus un apgriež dzīvžogus, lai tie vienmērīgi un blīvi ataugtu. Apgriež maurlokus un skābenes. Stāda kāpostus, puravus, lapu un kātu selerijas. Vēlākai ražai sēj salātus, spinātus un citus garšaugus, agro šķirņu galviņkāpostus un ziedkāpostus. Stāda sīpolus lokiem. Sēj skābenes rudens un nākamā pavasara ražai. Sēj zālienu. Laista augus.

24. maijs – Augļu diena. Kultūraugus vairāk apdraud slimības, kukaiņi, gliemeži un citi kaitēkļi, tāpēc, iespējams, būs jāveic augu aizsardzības pasākumi. Stādot tomātus, augsnei pievieno sauso Trihodermīnu. Pie augļu kokiem izkarina dzeltenos līmes vairogus vai izliek feromonu slazdus kaitēkļu ierobežošanai. Stāda augļu kokus un ogulājus, plēves siltumnīcās – tomātus, papriku, gurķus. Ja šie dārzeņi iestādīti agrāk, jāsāk tos kopt un veidot. Sēj dobēs kabačus, gurķus, pupiņas, zirņus. Stāda pastāvīgā vietā ķirbjus. Mulčē augsni zemeņu dobēs, augļu koku un ogulāju apdobēs. Novāc rabarberu kātus un skābenes un gatavo tos uzglabāšanai.

25. – 26. maijs – DĀRZA DARBIEM NEPIEMĒROTA DIENA.

27. – 28. maijs – Sakņu dienas. Ravē un apstrādā zemi vēl neapsētajos laukumos. Sēj sakņu dārzeņus, bietes, burkānus, kāļus, redīsus. Stāda kartupeļus, sīpolus, sakņu selerijas. Līdzina un planē nogāzes, veido un klāj celiņus, ierok stabus un taisa sētas. Jāizkaplē nezāles no dārza celiņiem. Neļauj pārziedēt nezālēm, kas vairojas ar sēklām. Stāda kartupeļus.