Dārza darbu kalendārs no 21. – 27. jūnijam!

21.–22. jūnijs
Augļu dienas
. Apkopj segtajās platībās augošos gurķus un tomātus: mēslo, izlauž pazarītes un sānvasas, piestiprina augus pie balsta. Pļauj zāli lopbarībai. Lasa ogas, gatavo ievārījumus.

Ja vīnogulāji sākuši ziedēt, ziedus var papildus apputeksnēt. Miglot pret īsto vai neīsto miltrasu ziedēšanas laikā nedrīkst. Saīsina, arī izgriež pārmērīgi saaugušos vīnogulāju dzinumus.

 

23.–24. jūnijs
Sakņu dienas
. Svin svētkus, bet var arī ravēt dārzu. Lai gan līdz Jāņiem visam dārzam jābūt izravētam, tomēr tieši šajās dienās ravēšana veiksies īpaši labi. Sēj rutkus un rudens šķirņu redīsus. Norok pavasara sīpolpuķes, narcises, tulpes, hiacintes.

 

25.–26. jūnijs
Ziedu dienas
. Apkopj vasaras puķes un ziemcietes, nogriež noziedējušos ziedus un ziedkopas, mēslo. Apgriež un veido forsītiju un agri ziedošo veigelu krūmus. Apcērp dzīvžogus. Ravē. Lasa ogas, gatavo ievārījumus. Vāc ārstniecības augus. Griež pirtsslotas. No nātrēm un tauksaknēm gatavo augu vircu. Ievāc baldriāna ziedus un gatavo no tiem sulu.

Ja Jāņos ir lijis vai ir liels gaisa mitrums, profilaksei pret pelēko puvi lilijas miglo ar tīruma kosu novārījumu vai ar Bordo šķīdumu. Ja flokšiem parādās miltrasas pazīmes, augus apstrādā ar pelniem, sodas šķīdumu.

 

27. jūnijs
Lapu diena. Laista un mēslo augus. Pļauj zālienus, apgriež skrajus dzīvžogus. Sēj salātus, spinātus, dilles un rukolu rudens ražai un skābenes nākamajam gadam. Ziemas krājumiem beidz izmantot rabarberus, izņemot to jaunākos, sulīgākos dzinumus. Tukšajās dobēs sēj zaļmēslojuma augus.