2. augusts
Lapu diena. Rīta pusē sēj garšaugus, dilles, rukolu, mizunu u.c. rudens ražai. Laista augus. Dienas otrā puse sēšanai un stādīšanai nav īpaši labvēlīga. To labāk veltīt ravēšanai un nezāļu appļaušanai, komposta gatavošanai.

3.–4. augusts
Augļu dienas. 3. augustā no rīta vēl ravē dārzu, kā arī gatavo vietu jauno zemeņu stādīšanai, bet pēcpusdienā vai pievakarē tās jau stāda, ja augsnē vismaz pirmās dienas var nodrošināt mitrumu. Novāc gurķus un tomātus, lauka pupas un sviesta pupiņas, lasa ogas, gatavo ievārījumus, konservē. Ievāc augu sēklas. Stāda avenes. Apkopj tomātus, apgriež novecojušās lapas, izlauž pazares. Aco augļu kokus.

5. augusts
Sēšanai, stādīšanai un augu kopšanai nelabvēlīga diena. Ravē, appļauj nezāles, izgriež mežeņus un liekās atvases, novāc nevietā augošus krūmus un kokus. Sakārto noliktavas. Apstrādā zemi rudens sējumiem un stādījumiem.

6.–8. augusts
Sakņu dienas. Sēj zālienu. Stāda konteineros augošus kokus un krūmus, kā arī zemenes un avenes. Pavairo augus ar spraudeņiem. Agros kartupeļus un sakņu dārzeņus novāc īslaicīgai glabāšanai. Ja sīpoliem laksti daļēji nokaltuši, tos novāc un vairākas dienas pirms uzglabāšanas apžāvē. Vāc arī ziemas ķiplokus.