Putnu dziesmas no rītiem dzirdamas agrāk un vakaros ilgāk! Arī gaismas tuvums jūtams arvien vairāk. Pulksteņu pārejas laiks arī atgādina par pavasara atnākšanu. Arī astronomiskais pavasaris iestājas šonedēļ – 20. martā – 18:15. Dārza darbi nebeidzas, tie tikai pieaug. Lai darbīga nedēļa!

19. marts – Lapu dienas –  Sēj lapu salātus dēstiem, ziedkāpostus un kāpostus, tāpat garšaugus – baziliku, majorānu, timiānu, kressalātus, lapu sinepes. Ja augsne mazliet apžuvusi, zālienos izlīdzina kurmju rakumus, palabo tukšās vietas, piesējot attiecīgo stiebrzāļu sēklas. Griež vītolu zarus spraudeņiem. Pārstāda telpaugus, kā arī notrauc putekļus no telpaugu lapām, noplēš vājās un sakaltušās lapas, mēslo ar papildmēslojumu. Pārskati sīpolu krājumus, novieto traukā ar ūdeni sīpolus kuri ir izstīdzējuši svaigu lociņu ieguvei.

20. – 21. marts – Augļu dienas – Sēj tomātus un agrīno šķirņu papriku. Tā kā paprikas sēklas dīgst lēni un dēsti aug gausi, to izaudzēšanai vajadzēs vismaz 50 dienas. Var sākt potēt kauleņkokus. Parūpējies par pagrabā esošajiem rudens krājumiem, notrauc putekļus no burciņām, pārskati vai kādi krājumi neprasa pēc ātrākas to izlietošanas.

22. – 23. marts – Sakņu dienas – Ja vēl nav izdarīts, ir pēdējais brīdis podiņos, kastītēs vai dēstu kasetēs iesēt sakņu selerijas, puravus. Kur sniegs nokusis, zālienu, ziemcietes, ogulājus un augļu kokus palutina ar lēni šķīstošiem fosforu, kāliju saturošiem mēslošanas līdzekļiem, kaļķo augsni. Liek diedzēties un apzaļumoties agros kartupeļus.

24. – 25. marts – Ziedu dienas – Sēj dažādas vasaras puķes dēstiem. Šķiro un atbrīvo no zvīņlapām gladiolu sīpolus. Uzmanīgi sekojot laika prognozēm, sāk atbrīvot rozes no pieseguma. Ievāc priežu un bērzu pumpurus ārstnieciskām vajadzībām. Veido vainagus augļu kokiem, apgriež ogulājus un dekoratīvos krūmus.