Cik daudz ir darāmi dārza darbi zem klajas debess ir paša ziņā. Ar zemīti rušināties nesanāks un arī nevajag! Bet darbarīku šķūni, un glabātuves dārzā gan var pāršķirot un pārskatīt. Ja izskatās ka nepieciešams iegādāties ko jaunu, to vajag darīt! Pavisam drīz tas pavasaris būs klāt! Laika prognožu lielmeistari neko daudzsološu nesola, bet mēs savās sirdīs varam gaidīt un gaidam, un zinam ka agrāk vai vēlāk tas atnāks.

19. – 20. februāris – Lapu dienas – Sēj garšaugus – baziliks, pētersīļi u.c., sēj salātus. Ar mitru lupatiņu no lapām notraucam putekļus, atsākam laistīt telpaugus kuriem laistīšana tika pārtraukta vai daļēji pārtraukta uz ziemas periodu. Piebarojam tos telpaugus kuriem tas nepieciešams.

21. – 22. februāris – Augļu dienas – Ejam dārzā un pārskatam ogu krūmus, par cik tie ir kaili, viegli saskatāmi ērču nodarītie bojājumi. Bojātie pumpuri ir kā uzpūtušies, tādus zarus jānogriež un jāsadedzina. Atbrīvojamies no nokaltušajiem zariem. Bez žēluma jāizgriež bojātie un vecie zari, lai pavasarī saņemtu maksimāli daudz gaismas un nebūtu pārāk blīvi. Tādā gadījumā sev nodrošinot maksimāli bagātāku ražu.  Veidojam ogu krūmus. Optimālais ogu krūmu pamatzaru daudzums ir no 10 līdz 20.

23. – 24. februāris – Sakņu dienas – Sēj lapu un kātu selerijas, šovakar vari jau iesēt pirmos tomātus, baklažānus un papriku, piķē un pārstāda agrāk sētos garšaugus un selerijas. Stādu audzēšanas veiksme atkarīga no tā, cik labi izdodas nodrošināt apstākļus sēklu dīgšanai. Galvenie nosacījumi ir siltums, mitrums un gaisma, bet viss noteiktās proporcijās.

25. februāris – Ziedu diena – Puķu sēšanas, piķēšanas un pārstādīšanas laiks. Arī telpaugi neiebildīs pret pārstādīšanu, šajās dienās.