freeimages.com

Decembris jau iet uz otru pusi,un jaunais gads nāk ar joni. Svētki ar pavisam tuvu, jāpaspēj gan māju sakopt un izrotāt, gan dāvanas sagādāt! Bet nedrīkstam aizmirst par dārza darbiem. Jaunajā dārza darbu sezonā gatavojam jums daudz jaunus un jau ierastus dārza darbiņus. Vērsim vaļā jaunu lapu, centīsimies nepieļaut iepriekšējā gada dārza darbu likstas, pilnveidojot kā garīgās, tā arī praktiskās iemaņas. Esiet kopā ar musudarzs.lv arī Jaunajā dārza darbu sezonā un kopīgi izzināsim par efektīgākajiem un piemērotākajiem dārza darbiem, idejām un jaunām zināšanām.

19. – 20. decembris – Augļu dienas. Par cik ziema nelutina mūs ar bargu salu un sniegu, varam doties dārzā un plānot jaunās sezonas darbus augļu kokiem un ogu krūmiem. Kur ūdens zari jāizgriež, kur kādam zaram brūces jāapārstē no zvēru pāridarījumiem. Tāpat arī krūmiem, kur sētiņas jāpielabo, kur sausie zari jāizgriež.

21. – 23. decembris – Sakņu dienas. Dārzā protams, nekas nav jārok, un stādīt nav jāstāda, bet uz pagrabu doties varam. Rūpes par ziemas krājumiem ir ne mazums. Varam pāršķirot kartupeļus, izlasot ārā bojātos, pārbaudīt vai burkānos un kāpostos nav pamielojies kāds pelēns. Un ja reiz esam nonākuši līdz pagrabam, varam noslaucīt putekļus no ziemas krājumu burciņām. Tāpat arī izvērtēt vai visas burciņas ir veselas un neprasa ātrāku to satura izlietošanu.

24. – 25. decembris – Ziedu dienas. Ķeramies klāt telpaugiem. Noslaukam noputējušās lapiņas lai gaismu no loga saņemtu vairāk. Tāpat vēdinam telpas, jo istabas augiem nepieciešams svaigs gaiss. Ņemam vērā, vēdinot telpas novietojam augus tālāk no loga lai tie neapsaldējas. Vairāki telpaugi ziemas laikā atrodas “miegā”, tāpēc nevajadzētu tos pārlaistīt.

Priecīgus Ziemassvētkus vēlot, musudarzs.lv  kolektīvs.