freeimages.com
freeimages.com
Pirmās salnas jau bijušas un kas nokavēts, tas nokavēts! Nebūt ne, vel joprojām varam paveikt daudz dārzā. Vel joprojām stādam, ravējam, laistam un kopjam, par visu turpmāko lasi zemāk dārza darbu listē. 
18. – 20. oktobris Sakņu dienas.
Izkliedē kūtsmēslus un kompostu. Apstrādā zemi. Mēslo ar kompostu zemenes, avenes, krūmogulājus, augļu kokus, ziemciešu stādījumus. Veido jaunas komposta kaudzes no koku lapām, augu atliekām, salmiem, smalkajiem zariem. Novāc vēlos sakņaugus – pastinakus, melnsaknes, mārrutkus, melnos rutkus, topinambūrus, sakņu selerijas. Stāda ziemas ķiplokus, kokus un krūmus. Ierok stabus, taisa sētas, planē un nostiprina nogāzes.

Sagatavo un nesalstošā vietā novieto augsni kastītēm vai podiņiem, kurā agri pavasarī varēs audzēt stādus.

21. – 22. oktobris Ziedu dienas.

Stāda pavasarī un vasarā ziedošās sīpolpuķes, dekoratīvos krūmus. Apgriež rozes, fuksijas, noziedējušās ziemcietes. Vāc floristikas materiālus, griež klūgas pinumiem. Spiež sulas, konservē, gatavo ievārījumus.

23. oktobris Lapu diena.

Stāda ziemas sīpolus loku ieguvei pavasarī. Siltumnīcās zaļmēslojumam sēj rudzus. Novāc puravus. Grābj lapas no zālieniem. Apgriež egļu dzīvžogus.

24. oktobris Augļu diena.

Stāda ābeles un lazdas. Pierok pavasarī stādāmos augļu kokus un ogu krūmus. Smiltsērkšķiem, saldajiem ķiršiem un citiem, ko stādīs pavasarī, jau tagad var sagatavot stādīšanas vietu.

Lasa dzērvenes, novāc vīnogas. Izvāc no dārza puvušos un mumificētos augļus, nolauztos zarus. Sakārto un noliek glabāšanā sēklu krājumus. 24. oktobrī skābē kāpostus.