Vasara jau pusē, kaut šķiet tā īsti nemaz nav sākusies. Apsekojot ogu krūmus redzams, ka šogad ogas būs mazāk, tādeļ laicīgi tās jānovāc, lai neiet zūdībā. Tā pat – laiks pārskatīt kartupeļu stādījumus un dārza darbiem nepiemērotajās dienās, kas šonedēļ iekritušas divas, nolasām kolorādo vaboles.

17. – 18. jūlijs Augļu dienas.

Lasa ogas un sagatavo tās uzglabāšanai; vāra ievārījumus, gatavo kompotus, kaltē, saldē vai spiež sulu. Novāc gurķus un tomātus. Skābē un konservē. Vācot ražu, nevajadzētu aizmirst arī par augu kopšanu un veidošanu, tomātiem jāapgriež lapas, atsedzot ķekarus, jāpietin augi pie balstiem bez ierastās pazarīšu izlaušanas, jādomā arī par ražas normēšanu un galotņu īsināšanu, izvērtējot, cik augļu augs spēs nogatavināt. Ķiršu stādījumos bez ogu lasīšanas jāveic arī vainaga veidošana. Ražojošām ābelēm pēc vajadzības pieliek balstus. Vīnogulājiem uzsien dzinumus ar ogām, atsedz noēnotos ķekarus, nokniebj galotnes žākļu dzinumiem. Zemenēm apgriež stīgas, bet no spēcīgākajiem augiem pavairošanas dobē vai pastāvīgā vietā stāda zemeņu jaunos stādus.

19. – 20. jūlijs Sakņu dienas.

Novāc ziemas ķiplokus un sīpolus, agros kartupeļus, burkānus un citus sakņaugus īslaicīgai uzglabāšanai. Sēj rudens šķirņu redīsus. Apstrādā augsni rudens sējumiem un stādījumiem. Ravē dārzu, neļaujot viengadīgām nezālēm veidot sēklas. Ja augsne pēc lietus ir pārlieku mitra, vēlams ravēt no rīta, bet, ja tā ir pārlieku sausa, tad – vakaros. Bažījoties par augu slimību aktivizēšanos, kas īpaši izpaužas pilnmēness laikā, augus profilaktiski miglo ar tīruma kosas tēju.

21. jūlijs – dārza darbiem nepiemērota diena.

Pļauj nezāles, ravē, apstrādā nezāļainus laukus, veido kompostu. Sakārto noliktavas. Nolasa kolorādo vaboles.

21. jūlijs Ziedu diena.

Vāc ārstniecības augus. Izmantojot vasku un labu augu eļļu, gatavo kosmētisku krēmu vai ārstniecisku ziedi, piemēram, no kliņģerīšu ziediem. Lasa ogas. Apgriež puķēm noziedējušās ziedkopas. Ja rožu meženim no sakņu kakliņa viegli atlec iegrieztā miza, var uzpotēt vēlamās šķirnes rozi. Cērp dzīvžogus un pļauj mauriņus.

21. jūlijs – dārza darbiem nepiemērota diena

Pļauj nezāles, ravē, apstrādā nezāļainus laukus, veido kompostu. Sakārto noliktavas. Nolasa kolorādo vaboles.