Dārzā redzami un jūtami palicis vēsāks. Kā tad mēs to redzam? Lapas birst ar katru dienu arvien vairāk, kukaiņu kustības pierimušas, arī vēja brāzma aizspraukusies aiz apkakles uzdzen spalvu sacelšanos uz mūsu ķermeņa. Bet ne tikai tas rāda ka rudens klāt, par to liecina arī ābolu paklāji zem ābelēm un tukšās vagu rindas kuras līdz nākamajam pavasarim šādas arī paliks.

16. oktobris – Augļu diena

Ogulāju un augļu koku stādīšanas laiks nebeidzas, šos darbus vēl vari turpināt ja līdz šim nav sanācis laiks. Protams vēlams padomāt arī par augsnes ielabošanu. Ja augsne ir auglīga tas nav nepieciešams. Izvēloties mēslojumu augļu kokiem vai krūmiem konsultējies ar profesionāļiem no dažādām stādu audzētavām vai specializētiem veikaliem. Bet protams nevajag aizmirst arī par pašu saimniecībās pieejamajiem pelniem, kūtsmēsliem. Vēlams lai kūtsmēsli būtu labi satrūdējuši.

17. – 18. oktobris – Sakņu dienas

Kad tad vēl ja ne tagad, stādām ziemas ķiplokus. Arī pavasara sīpolpuķes padosies skaistas un stipras ja tās stādīsi tagad. Sīpolpuķes stāda arī 21. oktobrī.

19. – 20. oktobris – DĀRZA DARBIEM NEPIEMĒROTA DIENA

21. oktobris – Ziedu diena

Kā jau iepriekš minēts, laiks stādīt pavasara sīpolpuķes. Šis nu laikam būtu pēdējais brīdis  nest telpās telpaugus kurus vēlamies saglabāt līdz nākamajam gadam – pelargonijas, fuksijas, plektrantus, begonijas.

22. oktobris – Lapu diena

Vāc kāpostu ražu. Var arī skābēt.