Siltās dienas aicina arvien aktīvāk darboties dārzā, taču jāatceras, ka aprīlim raksturīgi mainīgi laika apstākļi. Jāvēro kas notiek dabā, kā plaukst koki. Arī šajā nedēļā sējam vasaras puķes, kuras audzējamas ar dīgstiem, pārstādām tomātus. Ja kādi darbi iepriekšējās nedēļās piemirsti vai nepaspēti – nebēdājiet, speciālisti iesaka stādus labāk pirkt nevis sēt pašam. Kā katru nedēļu ieskats veicamajos dārza darbos.

16. aprīlis – DĀRZA DARBIEM NEPIEMĒROTA DIENA – Der pārcilāt un pārirdināt rudenī salikto komposta kaudzi.

17. aprīlis – Augļu diena –  Tomātu un paprikas dēstus pārstāda lielākos podiņos. Ja ir silts laiks, dārzā var sēt zirņus un lauka pupas. Ja vēlas ātri apaudzēt žogu vai aizsegt komposta kaudzi, sairstoša materiāla podiņos der iesēt kāršu pupiņas. Potē augļu kokus. retina plūškokus, veselīgākos jaunos zarus var izmantot spraudeņiem.

18. – 19. aprīlis – Sakņu dienas – Laiks sēt burkānus, pētersiļus, pastinakus, arī melnsaknes vai pat vēl ko eksotiskāku – piemēram, auzusakni jeb puravlapu plostbārdi. Piemērotā vietā stāda mārrutkus kā arī topinambūru. Ja augsne sasilusi vismaz līdz +8 grādiem un ir iespēja nodrošinaties pret varbūtējām salnām, stāda agros kartupeļus. Apstrādā augsni. Kārto koposta kaudzes.

20. aprīlis – DĀRZA DARBIEM NEPIEMĒROTA DIENA

21. – 22. aprīlis – Ziedu diena – Kad sals vairs nedraudz, bet ir apmācies, nesen no ziemas seguma atbrīvotām rozēm ieslīpi virs augšējā dzīvā pumpura apgriež nosalušos zaru galus, izgriež arī vājos, tievos zariņus, veidojot veselīgu krūmu.
Īrisiem, peonijām un citām ziemcietēm noņem vecās lapas. Neapkurināmās siltumnīcās sēj ipomejas, bartonijas, lavateras, ko vēlāk stādīs dārzā. Pārpiķē agrāk sētās vasaras puķes. Aprušina un mēslo ziemcietes, pavasara puķes.
Ievāc ārstniecības augus, piemēram mālēpju ziedus.