Dārza darbi šonedēļ un turpmāk būs ne mazums, un lai rudenī varētu iegūt pēc iespējas lielāku ražu, daudz jāpadara arī šoreiz. Cerams, ka iepriekšējā nedēļā esam aizvadījuši pēdējās aukstās dienas un sniegotās naktis, un nu zeme, saules siltuma un lietus atmodināta ir atdzīvujusies, tagad vasarai vārti vaļā. Šonedēļ gan daudz darāmā gan siltumnīcā, gan darzā, gan arī pagalmā mauriņš gaida savu kārtu – to vislabāk pļaut ziedu dienās.

15. – 16. maijs – Augļu dienas. Sēj zirņus, pupas un pupiņas, gurķus, kabačus, ķirbjus. Plēves siltumnīcās stāda tomātus, gurķus, u.c. Stāda augļu kokus, ogulājus, avenes, kazenes, zemenes. Vāc sezonas ārstniecības augus. Augļu koku ziedēšanas laikā dārzā nedrīkst izmantot augu aizsardzības līdzekļus, lai nekaitētu bitēm un citiem dārza palīgiem.

17 – 18. maijs – Sakņu dienas. Sēj burkānus, redīsus, bietes, kāļus un citus sakņaugus. Lai jaunos dīgstus aizsargātu pret spradžiem, sējumus pārsedz ar agrotīklu. Stāda kartupeļus, sīpolus, vasaras ķiplokus, gladiolas un dālijas. Stāda kokus un krūmus. Pavairo augus ar spraudeņiem. Ravē un apstrādā zemi.

19. – 20. maijs – Ziedu dienas. Siltajās maija dienās aug gan nezāles, gan zāles. Šonedēļ mauriņa pļaušanu vislabāk plānot šajās dienās, kad var arī ravēt, jo dilstošs Mēness, atrodoties ūdensvīra zvaigznājā, gādās, lai nekas tik ātri neataugtu. Lielu sēšanu un stādīšanu gan labāk šajās dienās neplānot,  īpaši rīta pusē.

21. maijs – Lapu diena. Stāda atklātā laukā kāpostus, puravus, lapu un kātu selerijas, sīpolus lokiem. Sēj skābenes, salātus, spinātus, garšaugus. Dala un pārstāda hostas, kā arī citus dekoratīvos augus ar krāšņu lapojumu. Sēj zālienus. Stāda dekoratīvos krūmus un dzīvžogus. Pēdējais laiks pļaut zālienu. Turpmāk zāliens jāpļauj gandrīz ik nedēļu, tikai ilgstoša sausuma periodos tas jādara saudzīgāk, lai zāle varētu saņemties.