Dārza darbi šonedēļ un turpmāk būs ne mazums, un lai rudenī varētu iegūt pēc iespējas lielāku ražu, daudz jāpadara arī šoreiz. Šonedēļ gan daudz darāmā gan siltumnīcā, gan darzā, gan arī pagalmā mauriņš gaida savu kārtu – to vislabāk pļaut lapu dienās.

14. maijs – Augļu diena. Sēj zirņus, pupas un pupiņas, gurķus, kabačus, ķirbjus. Plēves siltumnīcās stāda tomātus, gurķus, u.c. Stāda augļu kokus, ogulājus, avenes, kazenes, zemenes. Vāc sezonas ārstniecības augus. Augļu koku ziedēšanas laikā dārzā nedrīkst izmantot augu aizsardzības līdzekļus, lai nekaitētu bitēm un citiem dārza palīgiem.
Sagatavo rabarberu kātus uzglabāšanai.

15. maijs – DĀRZA DARBIEM NEPIEMĒROTA DIENA.

16. maijs – Sakņu diena. Sēj burkānus, redīsus, bietes, kāļus un citus sakņaugus. Lai jaunos dīgstus aizsargātu pret spradžiem, sējumus pārsedz ar agrotīklu. Stāda kartupeļus, sīpolus, vasaras ķiplokus, gladiolas un dālijas. Stāda kokus un krūmus. Pavairo augus ar spraudeņiem. Ravē un apstrādā zemi.

17. maijs – DĀRZA DARBIEM NEPIEMĒROTA DIENA.

18. – 19. maijs – Ziedu dienas. Dārzā dobēs sēj kliņģerītes, magones, rudzupuķes, lavateras, kosmejas, rezēdas, stāda asteres, lauvmutītes un citas iecienītās vasaras puķes. Vāc ārstniecības augus, kādi nu kurā Latvijas pusē zied – māllēpes, mārpuķites, gailbiksītes, pienenes. To ziedus un arī lapas ne tikai kaltē tejām, bet izmanto arī salātiem.

20. maijs – Lapu diena. Stāda atklātā laukā kāpostus, puravus, lapu un kātu selerijas, sīpolus lokiem. Sēj skābenes, salātus, spinātus, garšaugus. Dala un pārstāda hostas, kā arī citus dekoratīvos augus ar krāšņu lapojumu. Sēj zālienus. Stāda dekoratīvos krūmus un dzīvžogus. Pēdējais laiks pļaut zālienu. Turpmāk zāliens jāpļauj gandrīz ik nedēļu, tikai ilgstoša sausuma periodos tas jādara saudzīgāk, lai zāle varētu saņemties.

Kamēr nātres vēl nezied, tās jāievāc lielos daudzumos vircas gatavošanai. Taču neaizmirstam arī paši sevi! Nātres var izmantot salātos, sautējumos un zupās, jaunos nātru dzinumus var kaltēt vai iesālīt ziemai.