Lai gan aizvadītā nedēļa bija karstākā šaja vasarā, jūtams jau rudens tuvums. Nogatvojas vasaras āboli, briest kartupeļi un citi sakņaugi. Kas darāms dārzā šonedēļ? Normējam ražu, vācam sakņaugus. Ja runājam tiesī par kartupeļiem, tad šajā laikā ir novācamas agrās šķirnes, ja vien iespējams, tad to vēlams darīt tieši sakņu dienās. Arī vēlie un vidējie kartupeļi jāsāk gatavot novākšanai.

 

14. augusts – AUGĻU DIENA.  Jānormē raža – audzējot tomātus neapkurināmā siltumnīcā, jānovērtē, cik daudz kvalitatīvu augļu paspēs izaugt un nobriest, tāpat arī ķirbji, pieredzējuši dārzkopji iesaka uz katra auga atstāt ne vairāk kā četras lielās ogas. Stāda avenes un zemenes. Novāc gurķus un tomātus, lauka pupas un sviesta pupiņas, lasa ogas, gatavo ievārījumus, konservē.

15-17.augusts – SAKŅU DIENAS. Vāc sīpolus, kartupeļus un citas saknes īslaicīgai glabāšanai. Ja sīpoliem laksti daļēji nokaltuši, tos novāc un vairākas dienas pirms uzglabāšanas apžāvē. Ja kartupeļu laksti nav dabiski nokaltuši, tie jānopļauj vismaz divas nedēļas pirms plānotās novākšanas, lai nobriest miza. Vāc arī ziemas ķiplokus. Vietās, kur raža jau novākta, apstrādā zemi rudens sējumiem un stādījumiem. Sakņu dienas ir labvēlīgas arī mēslošani. Mēslošana ar kompostu ieteicama zemenēm, avenēm, ogu krūmiem, ziemcietēm.

18. augusts – DĀRZA DARBIEM NEPIEMĒROTA DIENA. Sagatavo un dezinficē noliktavas, pagrabus ražas glabāšanai. Veido celiņus, ierok un nostiprina stabus, veido vail abo reljefu

19. augusts – ZIEDU DIENA. Ievāc puķu sēklas. Sēj atraitnītes. Dala un pārstāda īrisus. Apgriež sēklaizmetņus ziemcietēm un vasaras puķēm. Griež sausziedes ziemas kompozīcijām un mētras tējām. Rozēm un lilijām novāc noziedējušos ziedus, vēlams augus atkārtoti miglot ar kosu tēju, bet, ja uz lapām jau ir slimību pazīmes, bojātās lapas likvidē un augus miglo ar Bordo šķīdumu.

20. augusts – LAPU DIENAS.  Rīta pusē sēj garšaugus, dilles, rukolu, mizunu u.c. rudens ražai. Laista augus. Velti laiku ravēšanai un nezāļu appļaušanai, komposta gatavošanai.