Laikapstākļi martā mainās ik mirkli, dienā silts un saulīte lutina, naktī vēl sals iekož. Galvenais nesteigties silto dienu ietekmē rušināties dārzā un vel jo vairāk nemēģināt ko sēt dobēs, jo tas visnotaļ cietīs fiasko. Visam savs laiks. Vai pamanījāt arī gaiss smaržo savādāk, pavasarīgāk. Un rosība visapkārt ir daudz lielāka, ne tikai cilvēkos, bet arī dabā. Un pats galvenais – vēl var pagūt ieurbties kļavā vai bērzā un iegūt pirmo pavasara vitamīna devu.

13.– 15. MARTS – SAKŅU DIENAS. Šodien varam iesēt redīsus un burkānus agrai ražai, neapkurināmās siltumnīcās. Sēj sakņu selerijas dēstiem. Pārskata kartupeļu sēklu, izlasa bojātos.

16. – 17. MARTS – ZIEDU DIENAS. Sēj kokaugus, krūmaugus un citus dekoratīvos augus, piķē un pārstāda agrāk sētos. Kastītēs un podiņos dēstiem sēj lauvmutītes, lobēlijas, petūnijas un citas sīksēklu vasaras puķes. Atliek vien ķerties pie sēšanas darbiem, lai vasaras sākumā dārza dobes priecētu ar skaistiem un cēliem ziediem.

18. MARTS – LAPU DIENA. Sēj puravus dēstiem. Var iesēt pirmās dilles, pētersīļus un lapu salātus agrai ražai. Piķē un pārstāda iepriekš sētās lapu, kātu selerijas, papriku, baklažānus. Neaizmirstam arī par saviem telpaugiem, daudzi no tiem mostas un prasa pēc papildmēslojuma.

19. MARTS – DĀRZA DARBIEM NEPIEMĒROTA DIENA.

LAI RAŽENA DĀRZA DARBU NEDĒĻA!