Saule piedebesīm aizkavējas arvien ilgāk. Un augļu koku un ogu krūmu ziedēšanas laiks tulīt sāksies. Atliek vien baudīt ziedēšanas laiku un turpināt cītīgie iesāktos un vēl jaunos dārza darbus.

13. aprīlis (dienas pirmā puse) – dārza darbiem nepiemērots laiks.

13. – 14. aprīlis – augļu dienas. Mēslo augļu kokus un krūmus. Izgriež vecos un novājinātos zarus ogu krūmiem. Augļu kokiem vēlams zarus vairs neapgriezt. Upeņu un jāņogu krūmiem īpatnēji uzbriedušie upenāju ērces bojātie pumpuri jāiznīcina ar visiem zariem. Stāda augļu kokus un ogu krūmus.

15. – 17. aprīlis (dienas pirmā puse) – sakņu dienas. Apstrādā augsni. Līdzina un nostiprina nogāzes, veido un klāj celiņus, ierok stabus sētām un aplokiem. Sēj agros burkānus, redīsus, pastinakus, melnsaknes, sīpolus. Stāda agros kartupeļus. Stāda vasaras ķiplokus, rušina un mēslo rudenī stādītos.

17. aprīlis (dienas otrā puse) – 19. aprīlis – ziedu dienas. Pēcpusdienā jau tieši dārzā var sēt kliņģerītes, kosmejas, rudzupuķes, matiolas, magones un citas izturīgākas vasaras puķes. Pieticīgās kreses, kuru sēklas pa ziemu glabājušās aukstumā, var sēt podiņos , ko pagaidām izliek vai nu uz palodzes, verandā vai plēves siltumnīcā.